• -10%

Vesmír v kvapke vody

Rozhovory s prekliatymi reportérmi

Tlačená verzia

Vypredané

Doprava zdarma od 49€ (999 CZK)

s DPH 12,51 € 13,90 €
PrekladateľPatrik Oriešek
Rok vydania 2018
Počet strán 208
Jazyk Slovenčina
Väzba mäkká
ISBN 978-80-8203-071-9

Agnieszka Wójcińska (1976), poľská novinárka a reportérka. Vyštudovala psychológiu a žurnalistiku. Je absolventkou Inštitútu reportáže vo Varšave. Pravidelne publikuje vo viacerých významných poľských novinách a časopisoch, ako Gazeta Wyborcza, Polityka, Przekroj či Kontynenty. Finalistka poľsko-nemeckej novinárskej ceny Tadeusza Mazowieckého. Je zostavovateľkou antológie Mur. 12 kawałków o Berlinie (Múr. 12 kúskov o Berlíne) o fenoméne Berlínskeho múru. Zároveň je autorkou dvoch kníh rozhovorov: Reporterzy bez fikcji (Reportéri bez fikcie), v ktorej vyspovedala sedemnástich poľských reportérov a reportérky, a Perspektywa mrówki (Z mravčej perspektívy), ktorá je zostavená z dvanástich rozhovorov so svetovými reportérmi. Kniha Vesmír v kvapke vody. Rozhovory s prekliatymi reportérmi (Absynt 2018) je výberom rozhovorov z týchto dvoch kníh. Stretli sa v nej autori a autorky, ktorých máte možnosť poznať z obľúbenej absyntovskej edície Prekliati reportéri.

Vydajte sa na inšpiratívnu púť zákutiami reportérskej práce. Chcete vedieť, ako kladie nobelistka Svetlana Alexijevič otázky svojim hrdinom? Kde hľadá Martin Pollack cesty do minulosti? A ako píše Wojciech Tochman reportáže, z ktorých nám je fyzicky zle?

Nazrite do kuchyne prekliatych reportérov vo výnimočnej knihe rozhovorov Vesmír v kvapke vody.

Literárna reportáž je fascinujúce umenie, ktoré v sebe spája to najlepšie z literatúry i novinárstva. Je to hľadanie pravdy, ale aj formy, výrazu, správnych slov.

Agnieszka Wójcińska sa vo svojej knihe pýta reportérov na to, čo pre nich znamená reportáž, ako hľadajú svoje témy, hrdinov, no nebojí sa im klásť ani osobné otázky o samotnej práci či súkromí.

Prečítajte si dvanásť silných rozhovorov s dvanástimi výnimočnými ľuďmi, ktorých diela sú dnes už klasikou literárnej reportáže.

Kniha Vesmír v kvapke vody vychádza v preklade Patrika Orieška.

Súvisiace produkty