• -10%

Vesmír v kvapke vody

  • -10%
Rozhovory s prekliatymi reportérmi
Tlačená verzia

na sklade

11,69 € s DPH 12,99 €
- +
E-book

na okamžité stiahnutie EPUB, MOBI, PDF

8,99 € s DPH


Prekladateľ: Patrik Oriešek
Rok vydania: 2018
Počet strán: 208
Jazyk: Slovenčina
Väzba: mäkká
ISBN: 978-80-8203-071-9

O knihe

Vydajte sa na inšpiratívnu púť zákutiami reportérskej práce. Chcete vedieť, ako kladie nobelistka Svetlana Alexijevič otázky svojim hrdinom? Kde hľadá Martin Pollack cesty do minulosti? A ako píše Wojciech Tochman reportáže, z ktorých nám je fyzicky zle?

Nazrite do kuchyne prekliatych reportérov vo výnimočnej knihe rozhovorov Vesmír v kvapke vody.

Literárna reportáž je fascinujúce umenie, ktoré v sebe spája to najlepšie z literatúry i novinárstva. Je to hľadanie pravdy, ale aj formy, výrazu, správnych slov.

Agnieszka Wójcińska sa vo svojej knihe pýta reportérov na to, čo pre nich znamená reportáž, ako hľadajú svoje témy, hrdinov, no nebojí sa im klásť ani osobné otázky o samotnej práci či súkromí.

Prečítajte si dvanásť silných rozhovorov s dvanástimi výnimočnými ľuďmi, ktorých diela sú dnes už klasikou literárnej reportáže.

Kniha Vesmír v kvapke vody vychádza v preklade Patrika Orieška.

O autorovi

Agnieszka Wójcińska

Agnieszka Wójcińska (1976), poľská novinárka a reportérka. Vyštudovala psychológiu a žurnalistiku. Je absolventkou Inštitútu reportáže vo Varšave. Pravidelne publikuje vo viacerých významných poľských novinách a časopisoch, ako Gazeta Wyborcza, Polityka, Przekroj či Kontynenty. Finalistka poľsko-nemeckej novinárskej ceny Tadeusza Mazowieckého. Je zostavovateľkou antológie Mur. 12 kawałków o Berlinie (Múr. 12 kúskov o Berlíne) o fenoméne Berlínskeho múru. Zároveň je autorkou dvoch kníh rozhovorov: Reporterzy bez fikcji (Reportéri bez fikcie), v ktorej vyspovedala sedemnástich poľských reportérov a reportérky, a Perspektywa mrówki (Z mravčej perspektívy), ktorá je zostavená z dvanástich rozhovorov so svetovými reportérmi. Kniha Vesmír v kvapke vody. Rozhovory s prekliatymi reportérmi (Absynt 2018) je výberom rozhovorov z týchto dvoch kníh. Stretli sa v nej autori a autorky, ktorých máte možnosť poznať z obľúbenej absyntovskej edície Prekliati reportéri.

Recenzie

Vesmír v kvapke vody

Spolu s Vydavateľstvom Absynt vám, milí slovenskí čitatelia, prinášame výber rozhovorov z mojich dvoch kníh s autormi, ktorých texty vyšli v slovenčine. Každý rozhovor sa sústreďuje na konkrétny text alebo knihu, aby sa tak dotkol podstaty reportáže. Verím, že zbierka Vesmír v kvapke vody s podtitulom Rozhovory s prekliatymi reportérmi vám pomôže odpovedať si na otázku, či takýto druh literatúry potrebujete a či po ňom chcete siahať. A rovnako verím, že vaša odpoveď bude kladná.

Agnieszka Wójcińska v úvode pre slovenské vydanie

Súvisiace produkty