O nás

Vydavateľstvo Absynt bolo založené s cieľom prinášať na slovenský knižný trh svetovú reportážnu literatúru a fotografiu. Našou ambíciou je vydávať knihy autorov, ktorí získali ocenenia za svoju tvorbu alebo boli ocenení významnými organizáciami za boj o ľudské práva.

Rozhodnutie vydávať predovšetkým reportážnu literatúru bolo určené najmä aktuálnosťou tém a ich dôsledným spracovaním - objektívnym prístupom, hľadaním zmierenia a odvahou autora neuspokojiť sa s frázami, ktoré sa núkajú pri hľadaní zložitejších a nejednoznačných odpovedí.

Knihy Vydavateľstva Absynt prinášajú diela tých najlepších autorov reportážnej literatúry i non-fiction beletrie s veľkým dôrazom na vizuálnu hodnotu i kvalitu knihy - od návrhu obálky, cez výber materiálu, sadzbu, typ písma až po papier.
Náš tím

​Juraj Koudela

Spoluzakladateľ Vydavateľstva Absynt. Na starosti má grafy, tabuľky, komunikáciu s partnermi a distribútormi i samotný predaj. Reportážnej literatúre prepadol pred niekoľkými rokmi pri čítaní kníh reportéra Pawła Smoleńského. Bola to láska na prvý pohľad i akési znovuobjavenie bohatého sveta poľskej literatúry.

juraj(at)absynt.sk

​Filip Ostrowski

Spoluzakladateľ Vydavateľstva Absynt. Stará sa o komunikáciu s agentmi a vydavateľmi, no zodpovedá i za reklamu a marketing. Reportážna literatúra mu zachutila kedysi dávno na dovolenke pri Baltskom mori. Bola to Futbalová vojna Ryszarda Kapuścińského, ktorú potajomky vytiahol rodičom z kufra. Žije v Krakove.

filip(at)absynt.sk

Ján Púček

Redaktor a editor Vydavateľstva Absynt. Na starosti má komunikáciu medzi prekladateľmi, redaktormi a korektormi. Píše anotácie i krátke texty milým čitateľom a čitateľkám. K reportážnej literatúre ho priviedol Eugen Gindl a jeho skvelé texty z rokov 1971-2004. Odtiaľ to už bol len krôčik k Absyntu, ktorý mu dokorán otvoril veľké a nepoznané témy.

jan(at)absynt.sk

Pavlína Morháčová

Grafická dizajnérka a vďaka Vydavateľstvu Absynt aj zarytá fanúšička Ryszarda Kapuścińského. Navrhuje dizajn jednotlivých absynťáckych edícií a pripravuje do tlače obálky a sadzbu všetkých kníh. Vždy napäto čaká, kedy príde najnovšia knižka z tlačiarne, aby ju mohla oňuchať a prečítať.