• -10%

Urob si raj

Tlačená verzia

Vypredané

Doprava zdarma od 49€ (999 CZK)

s DPH 15,21 € 16,90 €
PrekladateľMiroslav Zumrík
Rok vydania 2019
Počet strán 224
Jazyk Slovenčina
Väzba mäkká
ISBN 978-80-8203-075-7

Mariusz Szczygieł (1966), oceňovaný poľský reportér a spisovateľ, veľký propagátor poľskej reportážnej školy. V deväťdesiatych rokoch moderoval prvú poľskú talk-show Na każdy temat. Dnes patrí medzi najprekladanejších poľských spisovateľov. Je zostavovateľom veľkej trojzväzkovej antológie poľskej reportáže 20. storočia a autorom siedmich výnimočných kníh. Najväčší úspech zaznamenali jeho knihy o Česku, Čechoch a Češkách Gottland (slovenský preklad Premedia 2012) a Urob si raj (Zrób sobie raj, slovenský preklad Absynt 2019). Je spoluzakladateľom vydavateľstva Dowody na istnienie a varšavského Inštitútu reportáže, v ktorom sa zdokonaľujú nádejní mladí reportéri. Svoje fejtóny a reportáže pravidelne publikuje v Dużom formate, reportérskej prílohe Gazety Wyborczej. V roku 2016 vydal knižku Projekt: pravda (Projekt: prawda), ktorej leitmotívom je hľadanie malej osobnej pravdy v živote každého človeka. Jeho ostatnou knihou je zbierka reportáží Nie je (Nie ma) z roku 2018.

Ako dobre poznáme svojich najbližších susedov? Čo vieme o krajine, o ktorej sa v jej hymne spieva, že je pozemským rajom? Výnimočný poľský reportér Mariusz Szczygieł nám povie, čo zistil o Čechoch a Češkách, o minulosti i súčasnosti krajiny, s ktorou sme donedávna zdieľali spoločný priestor.

V knihe Urob si raj stvoril Mariusz Szczygieł voľné pokračovanie fenomenálnej a mimoriadne úspešnej knihy Gottland, ktorá vyšla v dvanástich jazykoch a v Česku pripravili už viac ako dvadsať dotlačí. Zatiaľ čo v predošlej knihe Szczygieł rozprával o dobe minulej, v knihe Urob si raj skúma najmä súčasné Česko.

Ponúka nám reportážne portréty známych Čechov a Češiek ako Halina Pawlowská, David Černý či Jan Saudek, a popri tom sa neustále vracia k otázke, ktorá je leitmotívom celej knihy – Ako je možné, že Česi neveria v Boha? A ako sa im bez neho žije?

Kniha Urob si raj Mariusza Szczygieła vychádza v preklade Miroslava Zumríka.

Súvisiace produkty