Potulky s Charleym

Po stopách Ameriky
Tlačená verzia

na sklade

13,41 € s DPH 14,90 €
- +
E-book

na okamžité stiahnutie EPUB, MOBI, PDF

10,40 € s DPH


Prekladateľ: Martin Kubuš
Rok vydania: 2020
Počet strán: 268
Jazyk: Slovenčina
Väzba: mäkká
ISBN: 978-80-8203-159-4

O knihe

Legendárny cestopis Johna Steinbecka o potulkách naprieč obrovskou Amerikou je stále živý – a stále aktuálny!

Mapa Spojených štátov pripomína pestrú patchworkovú deku pozošívanú z kúsočkov najrôznejších farieb. Čo však potrebujete, keď ju chcete precestovať z východu na západ a späť? Predovšetkým dostatok času, obytné auto... a ešte verného spoločníka – najlepšie psa.
Svetoznámy americký spisovateľ a nositeľ Nobelovej ceny za literatúru John Steinbeck sa na začiatku šesťdesiatych rokov rozhodol znovu spoznať svoju obrovskú rodnú krajinu. Nasadol do obytného auta, vzal si svojho modrého francúzskeho pudla Charleyho a prekrižoval Ameriku z jej východného pobrežia na západné a späť. Chcel stretnúť ľudí. Chcel vedieť, ako sa Amerika zmenila a kam smeruje. Na svojej ceste zažil naozaj všeličo. Spoločnosť pozoruhodných ľudí, hlbokú osamelosť, prekvitajúci americký rasizmus i nespútanú prírodu. Ako hovorí: „Cestu naprieč Amerikou by som prirovnal k slávnostnej večeri s mnohými chodmi, na ktorú pozvali vyhladovaného človeka.“
Nádherný cestopis držiteľa Nobelovej ceny vychádza v preklade Martina Kubuša a s ilustráciami Filipa Horníka. Pod prebalom knihy sa ukrýva ilustrovaný plagát Ameriky zo Steinbeckových potuliek.

O autorovi

John Steinbeck

John Steinbeck bol americký spisovateľ, jeden z najvýznamnejších amerických autorov 20. storočia, laureát Nobelovej ceny za literatúru za rok 1962. Je tiež držiteľom Pulitzerovej ceny a National Book Award. Celkovo napísal dvadsaťpäť kníh; šestnásť románov, šesť dokumentárnych a cestopisných kníh a niekoľko zbierok krátkych poviedok. Medzi jeho najvýznamnejšie diela patria: O myšiach a ľuďoch (1937), Ovocie hnevu (1939), Na plechárni (1945), Na východ od raja (1952) či Zima našej trpezlivosti (1961). Cestopisný román Potulky s Charleym (1962) vychádza v slovenčine po prvý raz.