• -10%

Limonov

Tlačená verzia

Vypredané

Doprava zdarma od 49€ (999 CZK)

s DPH 16,11 € 17,90 €
E-kniha

na okamžité stiahnutie EPUB, MOBI, PDF

s DPH 13,86 € 15,40 €


PrekladateľIgor Navrátil
Rok vydania 2021
Počet strán 464
Jazyk Slovenčina
Väzba mäkká
ISBN 978-80-8203-269-0
Kategória

100%

Emmanuel Carrère (1957), spisovateľ a scenárista, jeden z najvýraznejších súčasných francúzskych autorov. Je autorom viac ako desiatky románov, z ktorých viaceré boli sfilmované. V slovenčine vyšlo viacero jeho kníh: Protivník (2004) preložil Igor Navrátil), Ruský román (2008) a Iné životy ako môj (2010), oba v preklade Ivany Dobrakovovej. Biografický román Limonov vyšiel vo francúzštine roku 2011. Vo Vydavateľstve Absynt pripravujeme na vydanie aj jeho monumentálny román Kráľovstvo z roku 2016. Jeho zatiaľ poslednou knihou je autobiografický román Joga z roku 2020.

Niekde medzi poéziou a politikou. Medzi sovietskym Ruskom, Manhattanom, Parížom a väzenskou celou. Tam ho nájdete. Eduarda Limonova, básnika, ktorý v jednej ruke drží pero a v druhej zbraň. Nie je to fikcia! Aj keď sa zdá, že by mohla byť...

Idol sovietskeho undergroundu, disident, tulák, emigrant aj stratený vojak strieľajúci na Sarajevo. Búrlivý život básnika Eduarda Limonova trochu pripomínal jeho slávny román To som ja, Eduško a vystačil by na niekoľko biografických románov. Táto kniha je ako žeravá výbušnina, od ktorej sa chcete držať čo najďalej, no napriek tomu ju nedokážete pustiť z rúk.
Významný súčasný francúzsky spisovateľ a dokumentarista Emmanuel Carrère sa rozhodol knižne spracovať život jednej z najkontroverznejších osobností moderných ruských dejín. Limonovov osud sleduje od jeho neľahkého detstva až po zúfalé a napokon úspešné pokusy o získanie uznania intelektuálnej elity. Román Limonov Emmanuela Carrèra sa dá čítať ako pôvabný príbeh chlapca strateného vo víre veľkého sveta, ale aj ako znepokojivý obraz druhej polovice dvadsiateho storočia, v ktorom prekvitá násilie, anarchia, brutalita i nenávisť. Taká bola životná cesta pozoruhodnej postavičky menom Eduard Limonov. Keď sa napokon vrátil do postkomunistického Ruska, založil nacionálno-boľševickú politickú stranu, čím svojmu životnému príbehu nasadil korunu. Je to však kráľovská koruna alebo šašovská čiapka?
„On sa pokladá za hrdinu, ale mohli by sme ho považovať za gaunera,“ hovorí o ňom Emmanuel Carrère. Jeho skvelý biografický román Limonov vychádza v preklade Igora Navrátila.

Súvisiace produkty