• Dotlač
  • -10%
  • Vybraný produkt

Všetci mocní Kremľa

  • Dotlač
  • -10%
  • Vybraný produkt
Tlačená verzia

na sklade

14,31 € s DPH 15,90 €
- +
E-book

na okamžité stiahnutie EPUB, MOBI, PDF

9,29 € s DPH


Autor: Michail Zygar
Prekladateľ: Silvia Šalatová
Rok vydania: 2016
Počet strán: 480
Jazyk: Slovenčina
Väzba: mäkká
ISBN: 978-80-89845-83-5

O knihe

Ruský novinár Michail Zygar napísal knihu Všetci mocní Kremľa, v ktorej sa rozhodol neustále sa opakujúce otázky okolo Kremľa a Putina analyzovať do hĺbky. Kniha sa rýchlo stala ruským bestsellerom. Zygar sa veľa pýta – a pýta sa hlavne mocných a najmocnejších. Z informácií z prvej ruky komponuje obraz premeny, ktorou počas „putinovskej“ éry prešla nielen ruská spoločnosť, ale aj samotný neobmedzený vládca Vladimir Vladimirovič Putin. Ako sa z niekdajšieho reformátora stal nepriateľ Západu a majster propagandy? A kam to celé smeruje?

Otázok je v Rusku priveľa a ani kniha Michaila Zygara Všetci mocní Kremľa neponúka univerzálne odpovede. Istotne však môže pomôcť pri orientácii v spletitých labyrintoch politiky súčasného Ruska.

O autorovi

Michail Zygar

Michail Zygar (*1981), ruský novinár, spisovateľ a filmár. Zakladateľ a šéfredaktor nezávislej internetovej televízie Dožď (2010 – 2015), ktorá bola odpoveďou na oficiálne kremeľské televízne kanály. Ako reportér denníka Kommersant Zygar pokrýval vojny v Iraku a Libanone, či revolúciu v Kirgizsku. Kniha Všetci mocní Kremľa, ktorá v Rusku vyšla v roku 2015 sa stala okamžite bestsellerom. Vydanie knihy, ktorá demaskuje idealizovaného ruského vodcu Vladimira Putina vyvolalo veľký rozruch najmä na Ukrajine, no aj v ďalších európskych krajinách, v ktorých vyšiel jej preklad.

Recenzie

Všetci mocní Kremľa

Toto je úplne prvý ucelený opis všetkého, čo sa stalo za posledných dvadsať rokov, ktorý som čítala. Je to veľmi dôležitá štúdia a príležitosť poučiť sa z prvej ruky.

Svetlana Alexijevič, spisovateľka, laureátka Nobelovej ceny za literatúru

Všetci mocní Kremľa

Prečítal som túto knihu za jedinú noc, vskutku vzrušujúce čítanie. Zanechá nesmierne desivý dojem: Kremeľ je seriál House of Cards – ale v skutočnosti.

Lev Lurie, spisovateľ a historik

Všetci mocní Kremľa

Naozaj poučná, výnimočne vyvážená a – čo je v dnešnej dobe pozoruhodné – objektívna kniha, zaoberajúca sa súčasným Ruskom. Zistil som z nej aj také veci, o ktorých by som radšej nevedel.

Boris Akunin, spisovateľ, spisovateľ a historik

Všetci mocní Kremľa

Zygarova kniha je poctivá novinárčina, ktorej základom sú osobné rozhovory s väčšinou rozhodujúcich mužov ruskej verchušky 21. storočia. Číta sa ako detektívka a podáva úžasne plastický obraz toho, čomu Zygar hovorí „kolektívny Putin“.

Martin Mojžiš, .týždeň

Všetci mocní Kremľa

Zygar nám tak ukazuje, ako sa Putin obklopil svojimi vernými i to, ako sa z ruskej politiky museli porúčať tí, ktorí sa Putinovej moci vzopreli. Kniha je prehľadom postáv a postavičiek, ktoré určujú, akým smerom sa uberá a uberal Kremeľ.

Ľubomír Šulko, Hospodárske noviny

Všetci mocní Kremľa

Kladných hrdinov by ste v tejto knihe hľadali márne. O moc sa tu bojuje bezohľadne a ľudia sú len šachové figúrky. Z tejto knihy mrazí a jej 467 strán sa čítajú prakticky samé.

Lukáš Krivošík, aktuality.sk

Súvisiace produkty