• -10%
  • Vybraný produkt

Všetci mocní Kremľa

Tlačená verzia

Vypredané

Doprava zdarma od 49€ (999 CZK)

s DPH 17,01 € 18,90 €
E-kniha

na okamžité stiahnutie EPUB, MOBI, PDF

s DPH 11,43 € 12,70 €


PrekladateľSilvia Šalatová
Rok vydania 2016
Počet strán 480
Jazyk Slovenčina
Väzba mäkká
ISBN 978-80-89845-83-5

Michail Zygar (*1981), ruský novinár, spisovateľ a filmár. Zakladateľ a šéfredaktor nezávislej internetovej televízie Dožď (2010 – 2015), ktorá bola odpoveďou na oficiálne kremeľské televízne kanály. Ako reportér denníka Kommersant Zygar pokrýval vojny v Iraku a Libanone, či revolúciu v Kirgizsku. Kniha Všetci mocní Kremľa, ktorá v Rusku vyšla v roku 2015 sa stala okamžite bestsellerom. Vydanie knihy, ktorá demaskuje idealizovaného ruského vodcu Vladimira Putina vyvolalo veľký rozruch najmä na Ukrajine, no aj v ďalších európskych krajinách, v ktorých vyšiel jej preklad.

Ruský novinár Michail Zygar napísal knihu Všetci mocní Kremľa, v ktorej sa rozhodol neustále sa opakujúce otázky okolo Kremľa a Putina analyzovať do hĺbky. Kniha sa rýchlo stala ruským bestsellerom. Zygar sa veľa pýta – a pýta sa hlavne mocných a najmocnejších. Z informácií z prvej ruky komponuje obraz premeny, ktorou počas „putinovskej“ éry prešla nielen ruská spoločnosť, ale aj samotný neobmedzený vládca Vladimir Vladimirovič Putin. Ako sa z niekdajšieho reformátora stal nepriateľ Západu a majster propagandy? A kam to celé smeruje?

Otázok je v Rusku priveľa a ani kniha Michaila Zygara Všetci mocní Kremľa neponúka univerzálne odpovede. Istotne však môže pomôcť pri orientácii v spletitých labyrintoch politiky súčasného Ruska.

Súvisiace produkty