• predpredaj
  • -20%
  • Vybraný produkt

Koniec Eddyho

  • predpredaj
  • -20%
  • Vybraný produkt

Predpredaj

8,79 € s DPH 10,99 €
+ -
Prekladateľ: Andrea Černáková
Rok vydania: 2018
Počet strán: 160
Jazyk: Slovenčina
Väzba: mäkká / Paperback
ISBN: 978-80-8203-067-2

O knihe

Milí čitatelia, ak si túto knižku objednáte pred 7. novembrom, budete si na ňu musieť chvíľu počkať. Zato ju však budete mať s výhodnou 20% predpredajovou zľavou. Ak si spolu s ňou objednáte aj iné knižky, objednávku vybavíme až po naskladnení tejto novinky.

„Na detstvo nemám ani jednu šťastnú spomienku.“ Tak znie prvá veta autobiografického románu Édouarda Louisa Koniec Eddyho.

Detstvo plné útrap prežité v sociálne i kultúrne limitovanom prostredí chudobnej severofrancúzskej dediny Hallencourt. Nie je to však len príbeh detstva a dospievania poznačený postupne odhaľovanou homosexualitou hlavného hrdinu. Je aj o sociálnej nerovnosti, sexualite i násilí, no najmä o hľadaní si vlastnej cesty za slobodou medzi úzkymi mantinelmi súčasného sveta.

Édouard Louis je jedným z najväčších objavov súčasnej francúzskej literatúry. Svoj knižný debut inšpirovaný vlastným životom vydal ako dvadsaťročný a vo Francúzsku sa ho predalo viac ako 300 000 výtlačkov.

Odvážny a bravúrne napísaný román Koniec Eddyho balansuje na hrane literárnej fikcie a dokumentu. Nástojčivé otázky, ktoré nám kladie, by nemali zostať bez odpovede.

Kniha Édouarda Louisa vychádza v preklade Andrey Černákovej.

O autorovi

Édouard Louis

Édouard Louis (1992), francúzsky spisovateľ. Narodil sa ako Eddy Bellegueule. Vyrástol v mestečku Hallencourt v severnom Francúzsku, kde sa odohráva aj jeho autobiografický román Koniec Eddyho. Vyrástol v chudobnej rodine a táto situácia spolu s problémom rasizmu a alkoholizmu sa stala stredobodom jeho literárnej pozornosti. Román Koniec Eddyho vyšiel v roku 2015 a stal sa literárnou senzáciou a francúzskym bestsellerom. Okamžite bol preložený do dvadsiatky jazykov. V roku 2016 vyšiel jeho druhý román Dejiny násilia, v ktorej sa vracia k svojmu znásilneniu a pokusu o vraždu počas vianočných sviatkov v roku 2012. Ťažiskovou témou tohto autobiografického príbehu je neporaziteľnosť násilia v spoločnosti. V roku 2018 vydal tretí román s názvom Kto zabil môjho otca.

Recenzie

Koniec Eddyho

Keď sa ozvú nové hlasy z prostredia, ktoré zostáva nepovšimnuté, vždy je to nádej na nový uhol pohľadu... Teraz môžem čítať Édouarda Louisa a dozvedieť sa niečo o tom, ako vyzerá dospievanie uprostred extrémnej chudoby v súčasnom Francúzsku.

Zadie Smith, Observer

Súvisiace produkty