• Vianočné zľavy
  • Novinky
  • -20%

Hrdina z nočného autobusu

Tlačená verzia

Na sklade

Poštovné zdarma od 49€ (999 CZK)

s DPH 16,11 € 17,90 €
- +
Prekladateľ​Kristína Kováčik Bartová
Rok vydania 2023
Počet strán 320
Jazyk Slovenčina
Väzba mäkká
ISBN 978-80-8203-458-8
Kategória

Mladý Absynt

Onjali Q. Raúf je autorkou úspešných kníh pre deti, za ktoré získala mnoho ocenení. Hrdina z nočného autobusu je jej prvou knihou preloženou do slovenčiny. Je tiež zakladateľkou organizácie s názvom Making Herstory, ktorej cieľom je podporovať ľudí, aby spolupracovali na spravodlivejšom svete pre ženy a dievčatá po celom svete, a organizácie O’s Refugee Aid Team, ktorá sa snaží získavať materiálnu i finančnú pomoc a šíriť osvetu o pomoci pre utečencov. V roku 2022 získala kráľovské vyznamenanie Rad britského impéria za svoju literárnu prácu a boj za práva žien. Keď práve nepíše alebo nepracuje pre mimovládne organizácie, nájdete ju s hlavou zaborenou v knižke v miestnom kníhkupectve.

Dobrodružný detektívny príbeh vyrozprávaný z pohľadu chlapca, ktorý neustále šikanuje spolužiakov i svoje okolie. S humorom a ľahkosťou odkrýva témy šikanovania či bezdomovectva a búra mnohé predsudky.

„Preto sa stal Thomas… Veď vieš čím.“

„Myslíš človekom bez domova?“ spýtala sa Mei-Li už bez kriku, ale jej hlas znel ešte zlostnejšie. „To slovo ťa nezašpiní!“

Chcel som odseknúť, že to slovo nie, ale Thomas určite áno, no vedel som, že by mi už nič nepovedala.

„Tak… prečo zostal na ulici?“ spýtal som sa.

„Pretože niekedy ľudia neunesú svoj smútok, napríklad keď im zomrie niekto milovaný. Jednoducho sú príliš smutní.“

Hector sa odjakživa dostáva do problémov. Zvyčajne mu to až tak nevadí, pretože niektoré z jeho najlepších a najgeniálnejších nápadov pochádzajú z odpykávania si trestu „po škole“. No v poslednej dobe má pocit, že mu všetci prestávajú veriť. Dokonca aj keď hovorí pravdu. A je to ešte horšie, odkedy si vystrelil zo starého pána bez domova, ktorý žije v parku...

Onjali Q. Raúf patrí medzi oceňované britské autorky, ktorej knihy sa automaticky stávajú bestsellermi. V knihe Hrdina z nočného autobusu prichádza s ďalším vzrušujúcim príbehom vyrozprávaným s humorom a nehou. Oslavuje láskavosť, priateľstvo a svet v celej svojej kráse.

Každý má v sebe silu stať sa dobrým!

Knihu Hrdina z nočného autobusu do slovenčiny preložila Kristína Kováčik Bartová. Je určená čitateľom a čitateľkám vo vekovej kategórii 9+.

Súvisiace produkty