• -10%

Čistá

Tlačená verzia

Vypredané

Doprava zdarma od 49€ (999 CZK)

s DPH 16,11 € 17,90 €
E-kniha

na okamžité stiahnutie EPUB, MOBI, PDF

s DPH 14,58 € 16,20 €


Autor
PrekladateľMária Koscelníková
Rok vydania 2022
Počet strán 396
Jazyk Slovenčina
Väzba mäkká
ISBN 978-80-8203-368-0
Kategória

Mladý Absynt

Juno Dawson je oceňovaná britská autorka a transrodová aktivistka. Pôvodné povolanie učiteľky na základnej škole vymenila za spisovateľskú stoličku. Hrdo nosí titul Kráľovná tínedžerov, ktorý získala v roku 2014. V rovnakom roku sa stala školskou ambasádorkou známej dobročinnej organizácie Stonewall, ktorá významne podporuje LGBTQ+ ľudí. V roku 2015 urobila coming out ako transrodová žena. Juno napísala množstvo bestsellerov, z ktorých najznámejšie sú This Book is Gay, Meat Market a Clean, ktorého preklad práve držíte v rukách. Jej texty si tiež môžete prečítať v Attitude Magazine, Glamour Magazine a v The Guardian, v ktorých sa venuje témam ako sexualita, identita, literatúra a vzdelávanie. Juno miluje Doktora Who, hororové filmy a nedá dopustiť na dobrú hudbu!

Britská spisovateľka Juno Dawson, autorka viacerých bestsellerov, napísala drsnú, autentickú knihu, ktorá vás zomelie ako večierok na londýnskom Týždni módy.

Lexi Volkov je nechutne bohatá. Je dedičkou veľkého hotelového impéria a nikdy sa o nič nemusela starať. Jedného dňa sa však polomŕtva prebudí v aute na ceste do odvykacieho centra pre prominentných pacientov. Je toto naozaj dno alebo sa dá klesnúť ešte hlbšie?

V spoločnosti ostatných pacientov, medzi ktorými je aj tajomný Brady, zisťuje, že liečiť sa zo závislosti neznamená bojovať sám so sebou, ale prijať sa so všetkým dobrým aj zlým. To však zahŕňa aj pripustenie, že žije v toxickom vzťahu. Že vyrastala v nezdravom prostredí. Že „človek nečelí pokušeniu, ale životu“. Životu, ktorý nás núti byť všade (a nikde), neustále od nás vyžaduje byť krajší, chudší a usmiatejší a kladie nám na plecia nároky, ktoré sú nielen príliš veľké, ale často aj riadne pritiahnuté za vlasy.

Toto je jednoznačne najnávykovejšia kniha, ktorú ste doteraz čítali.

Knihu Čistá do slovenčiny preložila Mária Koscelníková a je určená pre čitateľky a čitateľov vo veku 14+.