• -10%

Jaternice tiahnu na Paríž

Tlačená verzia

Na sklade

Doprava zdarma od 49€ (999 CZK)

s DPH 15,21 € 16,90 €
- +
E-kniha

na okamžité stiahnutie EPUB, MOBI, PDF

s DPH 12,24 € 13,60 €


PrekladateľAndrea Černáková
Rok vydania 2021
Počet strán 304
Jazyk Slovenčina
Väzba mäkká
ISBN 978-80-8203-314-7
Kategória

Mladý Absynt

Clémentine Beauvais si príbehy vymýšľa od útleho detstva. Ako deväťročná napísala svoju prvú knihu, ktorú poslala azda do všetkých parížskych vydavateľstiev. Vtedy ju však každé jedno veľmi milo odmietlo. To ju ale neodradilo a odvtedy jej vyšlo viacero kníh pre deti a mládež, medzi nimi aj oceňovaný titul Jaternice tiahnu na Paríž, ktorý práve držíte v rukách. Clémentine Beauvais považujú za vychádzajúcu hviezdu francúzskej literatúry pre deti a mládež. Od svojich sedemnástich rokov žije vo Veľkej Británii, kde sa z nej stala doktorka. No nie taká, ktorá zachraňuje životy, ale taká, ktorá rozjíma o kráse, pravde a dôležitosti literatúry, a k svojmu menu si pripisuje titul PhD. Okrem písania aj prekladá a prednáša na Univerzite v Yorku.

Na facebooku boli vyhlásené za najškaredšie baby na škole. Astrid, Hakima a Mireille získali zlato, striebro a bronz v súťaži Miss Jaternica a rozhodne preto neotvárajú šampanské. Možno by mali sedieť doma a plakať do vankúša. A to aj urobia. No hneď potom nasadnú na bicykle a vydajú sa na roadtrip. Že kam? Veď predsa do Paríža! Lebo viete ako, Bejby nebude sedieť v kúte a Jaternice tiež nie!

Vyberte sa na dobrodružnú cestu naprieč voňavým francúzskym vidiekom s Mireille, Hakimou a Astrid. Ich dokonalý plán prepašovať sa na záhradnú slávnosť v Elyzejskom paláci zahŕňa okrem iného pouličný predaj jaterníc (áno, jaterníc!), prespávanie v stane na kraji cesty i obrovské množstvo zjedeného syra. S čím však ani jedna nepočítala je záujem médií o ich príbeh.
Ako to celé dopadne? Podarí sa našim hrdinkám hodiť problémy za hlavu? A prečo mieria práve do Elyzejského paláca?

Kniha Jaternice tiahnu na Paríž je živelný príbeh o dospievaní a hľadaní si svojho miesta vo svete, v ktorom ste v jeden deň vyhlásené za najodpudivejšie dievčatá na škole a na druhý sa ocitnete na titulných stránkach novín ako nekorunované kráľovné boja proti šikane.
Príbeh troch kamarátok sa stal vo Francúzsku absolútnym bestsellerom a získal niekoľko ocenení, medzi inými aj prestížnu cenu Prix Sorcières pre najlepšiu tínedžerskú knihu. Ich dobrodružstvá inšpirovali tvorcov zo sveta divadla i filmu a boli preložené do viacerých jazykov. Do slovenčiny ju preložila Andrea Černaková.

Jaternice tiahnu na Paríž je prvá kniha Vydavateľstva Absynt, ktorá je určená pre tínedžerov a tínedžerky vo veku 13+. Tituly pre deti a mládež z Vydavateľstva Absynt sú označené našim upraveným logom.

Súvisiace produkty