• -10%

Dievča s vrkočmi

Tlačená verzia

Na sklade

Doprava zdarma od 49€ (999 CZK)

s DPH 16,11 € 17,90 €
- +
E-kniha

na okamžité stiahnutie EPUB, MOBI, PDF

s DPH 11,25 € 12,50 €


Autor
Prekladateľ​Marta Maňáková
Rok vydania 2023
Počet strán 324
Jazyk Slovenčina
Väzba mäkká
ISBN 978-80-8203-429-8
Kategória

Mladý Absynt

Holandská spisovateľka Wilma Geldof je známa najmä ako autorka young adult románov, no ako sama hovorí, píše pre všetkých. Jej knihy získali viacero (medzinárodných) ocenení a tešia sa veľkej obľube aj medzi dospelými čitateľmi a čitateľkami. Písaniu sa venuje na plný úväzok a okrem toho, že sama príbehy tvorí, učí to aj ostatných ako inštruktorka kreatívneho písania. Predtým sa venovala práci v oblasti starostlivosti o duševné zdravie a pracovala pre Úrad na ochranu detí. Román o osude najmladšej holandskej odbojárky, ktorý práve teraz držíte v rukách, bol preložený do viacerých jazykov a čaká ho filmové spracovanie.

Vojna videná očami tínedžerky? Nie, toto je omnoho viac. Toto je vojna prežitá celým telom, celou tínedžerskou dušou.

Strávte dramatické chvíle po boku najmladšej holandskej odbojárky, ktorá odvážne bojovala proti nacistom. Keď mala Freddie štrnásť rokov, vypukla druhá svetová vojna. O dva roky neskôr boli spolu so staršou sestrou Truus požiadané, aby sa stali súčasťou odboja, ktorý v Holandsku naberal na sile. Lákali vysoko postavených dôstojníkov nemeckej armády do lesa na vymyslené schôdzky, kde boli následne zastrelení. V sedemnástich Freddie po prvý raz niekoho sama zabila. So sestrou sa vrhali do čoraz nebezpečnejších akcií a medzi tým všetkým Freddie prežívala obyčajné trápenia zamilovaného dievčaťa.

Nečakajte obyčajnú knihu o druhej svetovej vojne. Dievča s vrkočmi je príbeh, ktorý nemá časové ani geografické ohraničenie. Sugestívne a surové rozprávanie odhaľuje krehký príbeh o dospievaní, v ktorom hrajú hlavnú úlohu statočnosť a vojna. Oceňovaná holandská spisovateľka Wilma Geldof nás vezme do sveta, ktorý by nemal existovať, ale existuje. Vtedy aj dnes.

Tento vzrušujúci príbeh o zrade a dôvere, lojalite a láske je založený na živote najmladšej holandskej odbojárky Freddie Oversteegen z Haarlemu, ktorá spolu so svojou sestrou Truus pracovala pre odbojovú skupinu, ktorej neskoršou členkou bola aj legendárna Hannie Schaft známa ako Dievča s červenými vlasmi. Bol preložený do viacerých jazykov a čaká ho filmové spracovanie.

Knihu Dievča s vrkočmi do slovenčiny preložila Marta Maňáková a je určená pre čitateľky a čitateľov vo veku 15+.


Súvisiace produkty