• -10%

Ahoj, vlky!

Tlačená verzia

Vypredané

Doprava zdarma od 49€ (999 CZK)

s DPH 15,21 € 16,90 €
E-kniha

na okamžité stiahnutie EPUB, MOBI, PDF

s DPH 12,24 € 13,60 €


PrekladateľJán Púček
Rok vydania 2022
Počet strán 254
Jazyk Slovenčina
Väzba mäkká
ISBN 978-80-8203-372-7
Kategória

Mladý Absynt

Dorota Kassjanowicz je poľská spisovateľka. Jej láska k písaniu sa zrodila z dlhoročného vrúcneho vzťahu s klasickou i súčasnou literatúrou. Napísala viacero populárnych knižiek pre deti a mládež, no čo to napísala aj pre dospelých. V jej pestrom literárnom svete tak môžete nájsť knižky o tom, ako separovať smeti, ako si správne umývať ruky, či ako sa pripraviť na prvý deň v škôlke (ak ste tí najmladší), no spolu s jej literárnymi hrdinami a hrdinkami môžete hľadať lásku, šťastie i správny smer na kľukatej ceste životom (ak ste starší, či dokonca dospelí). Okrem knižiek napísala tiež množstvo pesničiek pre obľúbené poľské speváčky i divadlo. Všetky tieto svoje spisovateľské talenty dokonale prepojila v krásnej knižke Ahoj, vlky!, ktorú práve držíte v rukách.

Sú prázdniny a Filip sa doma totálne nudí. Rád sa bicykluje po rušnom sídlisku Rozkvet, pochutnáva si na tetiných koláčoch a túla sa po okolí so psíkom Bodkom. Najradšej zo všetkého si však vymýšľa príbehy. Čo ak ho však doma nikto neberie vážne a v jeho izbe sa zabývajú dve nesmierne otravné potvory, ktoré mu nedajú pokoj ani v noci? A k tomu všetkému ho prenasledujú vlky! Filip sa preto s pomocou neobyčajnej tety Agáty vydá na ďalekú dobrodružnú cestu menom písanie, na neznámu planétu Ďalej a Ďalej. A možno ešte ďalej...

Kniha Ahoj, vlky! je plná slovných hier, radosti z jazyka, nehy a múdrosti. Dorota Kassjanowicz v tomto dobrodružnom príbehu dokazuje, akú obrovskú silu má detská fantázia a ako pomáha deťom prekonávať chvíle, ktoré považujú vo svojom živote za náročné. Nie nadarmo získala táto kniha v roku 2014 poľské ocenenie IBBY za najlepšiu detskú knihu a v roku 2015 bola zaradená do prestížneho katalógu White Ravens, v ktorom sa každoročne objavujú výnimočné knihy z celého sveta.

Táto kniha vás presvedčí, aby ste nikdy neprestali snívať.

Knihu Ahoj, vlky! do slovenčiny preložil Ján Púček a ilustrovala Zuzana Bartová. Je to tretia kniha Vydavateľstva Absynt, ktorá je určená mladším čitateľom a čitateľkám. Poteší všetkých vo vekovej kategórii 9+.
Tituly pre deti a mládež z Vydavateľstva Absynt sú označené naším upraveným logom.

Súvisiace produkty