• -10%

Černobyľ: Príručka prežitia

Černobyľ: Príručka prežitia
  • -10%
Čo prišlo po Černobyle
Tlačená verzia

na sklade

17,91 € s DPH 19,90 €
- +
E-book

na okamžité stiahnutie EPUB, MOBI, PDF

13,90 € s DPH


Autor: Kate Brown
Prekladateľ: Peter Tkačenko
Rok vydania: 2020
Počet strán: 440
Jazyk: Slovenčina
Väzba: pevná
ISBN: 978-80-8203-199-0

O knihe

Monumentálna kniha o černobyľskej jadrovej katastrofe. Príbeh explózie, ktorá zmenila svet a oči celej planéty upriamila na jedno dovtedy celkom bezvýznamné miesto.

Hodiny tikajú. Sekundy ubiehajú. A svet pred katastrofou od toho po nej delí len tenká hranica. Teraz sa už všetko stalo. A my musíme zistiť, ako to prežiť.
26. apríl 1986 nezmenil len toto miesto, ale aj celý svet. Práca americkej historičky Kate Brown na tejto knihe trvala desať rokov. Skúmala archívne materiály, nahrávala hodiny a hodiny rozhovorov so svedkami katastrofy a ľuďmi žijúcimi v černobyľskej zakázanej zóne, aby napokon vytvorila nielen dôveryhodný obraz katastrofy a života po nej, ale aby sa pokúsila zmeniť aj oficiálny pohľad na tieto udalosti. Jej hrdinami sú vedci, záchranári i obyčajní ľudia, no dôležitá je aj otázka, akú úlohu pri tejto katastrofe zohrali politici a odborníci v oblasti atómovej energie?
Černobyľ: Príručka prežitia, to je fascinujúci historický triler, ktorý ideálne dopĺňa obraz černobyľskej jadrovej katastrofy z obľúbenej knihy Černobyľská modlitba nobelistky Svetlany Alexijevič.
Fenomenálna kniha Černobyľ: Príručka prežitia vychádza v preklade Petra Tkačenka.

O autorovi

Kate Brown

Kate Brown (1950) je profesorkou histórie na University of Maryland. Pravidelne publikuje v periodikách ako American Historical Review, Chronicle of Higher Education, Times Literary Supplement a iné. Je autorkou oceňovanej knihy Plutópia (2013). V roku 2019 vydala monumentálnu knihu Černobyľ. Príručka prežitia, v ktorej rozoberá environmentálne a zdravotné dôsledky najväčšej jadrovej katastrofy v moderných dejinách.

Recenzie

Černobyľ: Príručka prežitia

Vynikajúca kniha, ktorá prekypuje ohromnými archívnymi zdrojmi, dôkladným výskumom a živými ľudskými príbehmi. Niekedy máme pocit, že čítame triler, no zakaždým si musíme pripomenúť, že je to skutočný príbeh. Desaťročie práce na tejto knihe ukazuje, aká bola skutočná cena, ktorú sme zaplatili za Černobyľ. Je to však kniha, ktorá ukazuje oveľa viac než len jednu jadrovú katastrofu. Hovorí o tom, ako výbuch ovplyvnil svetovú politiku, o neviditeľnom dedičstve‚ priateľského atómu i o budúcnosti človeka bojujúceho o prežitie na prahu epochy zániku.

Robert Macfarlane

Súvisiace produkty