• -10%
  • Bestseller

Najbohatší muž všetkých čias

  • -10%
  • Bestseller
Život a doba Jakoba Fuggera
Tlačená verzia

na sklade

14,39 € s DPH 15,99 €
- +
E-book

na okamžité stiahnutie EPUB, MOBI, PDF

11,20 € s DPH


Prekladateľ: Samuel Marec
Rok vydania: 2021
Počet strán: 318
Jazyk: Slovenčina
Väzba: pevná
ISBN: 978-80-8203-260-7

O knihe

Kto je najbohatší muž všetkých čias? Mark Zuckerberg? Elon Musk? Bill Gates? Ani náhodou. Ponorme sa hlbšie do dejín. Tento muž financoval veľké vojenské výpravy, ale aj Magalhãesovu plavbu okolo sveta. Zoznámte sa s Jakobom Fuggerom, najväčším bankárom a obchodníkom všetkých čias! Kto vlastne bol tento Rockefeller renesancie?

Keď v roku 1525 zomrel, jeho majetok tvoril zhruba 2% celoeurópskej hospodárskej produkcie. Viete si to vôbec predstaviť? Takýmto bohatstvom sa po ňom nemohol pochváliť už nikto iný. Moc Jakoba Fuggera bola prakticky neobmedzená. Počas života sa mu podarilo vybudovať obrovské impérium, vďaka ktorému prinútil pápeža, aby vyškrtol úroky z pôžičiek zo zoznamu hriechov a neváhal hroziť exekúciou ani samotnému cisárovi.
Greg Steinmetz, novinár a analytik z Wall Street, nenapísal len výnimočný portrét najbohatšieho a najvplyvnejšieho podnikateľa v dejinách, ale aj príbeh o tom, ako ohromná moc dokáže meniť tvár sveta. A všetko to zabalil do sviežeho biznisového jazyka.
Fugger mal prsty takmer vo všetkom dôležitom, čo sa počas jeho života stalo. Vyprovokoval predaj odpustkov, ktoré podráždili Martina Luthera a rozbehli reformačné hnutie a výrazne dopomohol aj k tomu, aby sa Habsburgovci dostali k moci. Králi si uňho podávali kľučku a máloktoré vojenské ťaženie z prelomu 15. a 16. storočia sa zaobišlo bez jeho pôžičiek s vysokými úrokmi.
Pred sebou tak máme jedinečnú príručku o tom, ako narábať s peniazmi, aby nespali, ale neustále rástli. Nechajte si poradiť od toho najpovolanejšieho – bankára Jakoba Fuggera. Súvaha jeho života je príbehom o kráľoch, pápežoch, láskach, zámorských dobrodružstvách i rozprávkovom bohatstve. Historická biografia Najbohatší muž všetkých čias vychádza v preklade Samuela Marca.

O autorovi

Greg Steinmetz

Greg Steinmetz sa narodil roku 1950 v Clevelande v štáte Ohio a pätnásť rokov strávil ako novinár prácou pre Sarasota Herald-Tribune, Houston Chronicle, Newsday a Wall Street Journal, kde pôsobil ako šéf berlínskej a neskôr londýnskej kancelárie. V súčasnosti pracuje ako analytik cenných papierov v New Yorku. Je absolventom Colgate University a má magisterský titul z Medill School of Journalism na Severozápadnej univerzite. Má tri deti. Žije v Larchmonte v štáte New York.

Recenzie

Najbohatší muž všetkých čias

Kto povedal, že biografia nemeckého renesančného bankára musí byť rozvláčna a nudná ako výročná správa o federálnom rozpočte? Greg Steinmetz, novinár a analytik z Wall Street si to nemyslí. V jeho románe o Jakobovi Fuggerovi nájdete humor, hlboké vedomosti i pútavý príbeh. Čisté potešenie z čítania.

The Buffalo News

Najbohatší muž všetkých čias

Fugger bol prvý moderný plutokrat. Podobne ako jeho súčasníci Machiavelli či Cesare Borgia rozumel svetu takému, aký v skutočnosti bol, nie aký by si ho prial. Toto je úchvatný príbeh o tom, ako Fugger, ktorý bol pre svojich zákazníkov nenahraditeľný a k nepriateľom bezohľadný, vytvoril jedinečnú príručku o tom, ako narábať s peniazmi. Toto je knižka pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o históriu a podnikanie.

Bryan Burrough, spisovateľ a publicista

Najbohatší muž všetkých čias

Jakob Fugger bol Rockefeller obdobia renesancie. Bol géniom kapitalizmu, ktorý v Gregovi Steinmetzovi konečne našiel svojho anglicky píšuceho životopisca, akého si skutočne zaslúži. Steinmetz vo svojom strhujúcom príbehu o zarábaní peňazí, náboženských búrkach, politickej šikane a násilných stretoch medzi prívržencami kapitalizmu a jeho odporcami hovorí veľa aj o našej súčasnosti.

James Grant, spisovateľ a publicista

Súvisiace produkty