Cestujte s nosom zapichnutým v knihe

Cestujte s nosom zapichnutým v knihe


Posledné dni a týždne sú pre nás všetkých skúškou. Ostať doma bolo pre niektorých donedávna len zbožným želaním, no stalo sa neželanou povinnosťou, ktorú by sme najradšej vymenili za cestu kamkoľvek do neznáma. S absyntovkami však môžeme zodpovedne prečkať v ďalekých krajinách i toto obdobie a to úplne jednoducho - s nosom zapichnutým v knihe. Pripravili sme pre vás čitateľský balíček prvej pomoci s témou cestovanie.

Deväť životov – William Dalrymple

Vydajte sa do moderného indického veľkomesta a nechajte sa strhnúť rušným svetom farieb, vôní a ľudskej energie. Zažite dobrodružstvo s Williamom Dalrympleom a spoznajte životy deviatich ľudí, ktorí sa v modernej Indii rozhodli vydať na cestu viery. Vďaka tejto reportáži sa stretnete s posvätnými prostitútkami, tanečníkmi, do ktorých sa prevteľujú bohovia, spoznáte kŕmičov lebiek i mníšku, ktorá sa dobrovoľne vyhladuje na smrť. A to všetko v súčasnej Indii, najľudnatejšej krajine sveta a obľúbenej cestovateľskej destinácii. Kúpiť v y-shope.

Raz o tomto mieste napíšem – Binyavanga Wainaina

Takúto knihu o Afrike ste zaručene ešte nečítali. Nenájdete v nej obvyklý pohľad na kontinent z letiaceho vrtuľníka, dokonca sa nedočkáte ani žiadnych slonov či antilop. V podaní Binyavanga Wainainu máte pred sebou autentické rozprávanie rodáka z Keňe o africkom živote bez belošských pátosov. Osobná skúsenosť autora a postrehy z najväčšieho kontinentu sveta sú neotrepané, vtipné a miestami kontroverzné. S protagonistom za chrbtom ju prečítate jedným dychom.
Kúpiť v y-shope.

Povedal mi veštec - Tiziano Terzani

Známy taliansky reportér si od veštca v Hongkongu vypočul veštbu, ktorá mu navždy zmenila život. Ak sa vraj počas jedného roka nevyhne lietaniu, hrozí mu smrť. Nebolo mu viac treba - ten rok do lietadla nenastúpil! Rozhodol sa okúsiť život pradávnych objaviteľov a napísal pritom fantastický cestopis, v ktorom spolu s ním putujete pešo, loďou, autobusom či vlakom po celej Ázii. Na tejto exotickej výprave prejdete Barmu, Thajsko, Laos, Kambodžu, Vietnam, Čínu i Mongolsko a všetky tieto krajiny spoznáte z tých najnezvyčajnejších uhlov. Kúpiť v y-shope.

Vitajte v raji – Jennie Dielemans

Dokonalá dovolenka, all inclusive, dobrodružné objavovanie neznámeho. No za akú cenu? Kto chce prežiť gýčovú romantiku s dovezeným bielym pieskom, keď je to na úkor krajiny a jej vykorisťovaných pôvodných obyvateľov? Reportáž mapuje vývoj turizmu od vzniku organizovaného cestovného ruchu až po tú dnešnú masovú verziu. Jennie Dielemans sa rozhodla nezavrieť oči ani pred tými najodpornejšími praktikami a pripravila cestovateľské povinné čítanie pre odvážnych. Kúpiť v y-shope.

Potulky Andreja Bána

Tie najzaujímavejšie cesty nemusia byť vôbec vzdialené. Vyberte sa na jedinečné potulky so slovenským reportérom Andrejom Bánom a spoznajte krajinu, ktorú máte po celý čas, tak povediac, pod nosom. Bestseller Slon na Zemplíne nám postupne odkryje vlastnú krajinu tak, ako ju nepoznáte. Ďalšou výzvou je najnovšia kniha Andreja Bána Trochu oheň trochu voda. Prevedie vás obvyklou trasou dovolenkárov smerujúcich ku „slovenskému moru“, no namiesto Makarskej riviéry voňavej po generických kokosových krémoch postupne preskúmate všetky zákutia bývalej Juhoslávie, ktorú ešte pred pár rokmi sužovala nepochopiteľná bratovražedná vojna.
Kúpiť v y-shope.