Vitajte v raji

Reportáž o turistickom priemysle

Tlačená verzia

Vypredané

Doprava zdarma od 49€ (999 CZK)

s DPH 12,51 € 13,90 €
PrekladateľAlexandra Debnárová
Rok vydania 2016
Počet strán 224
Jazyk Slovenčina
Väzba mäkká
ISBN 978-80-89845-58-3

Jennie Dielemans (*1972) je známa švédska novinárka, reportérka, esejistka, vydavateľka a spisovateľka. Pracuje pre tlačové médiá, rozhlas, televíziu aj internetové portály. V rokoch 2005 – 2008 spolu s fotografom Shahabom Salehim navštívila turistické rezorty na celom svete, od Thajska po Karibik, aby zaznamenala dianie za kulisami masovej turistiky. Zbierku reportáží o turistickom priemysle vydala v roku 2008 pod názvom Välkommen till Paradiset (Vitajte v raji, Absynt, 2016).

Dokonalá dovolenka, exotický zážitok, objavovanie neznámeho. A na druhej strane ukrutná bieda, vykorisťovanie, likvidácia životného prostredia. Čo spája tieto dva odlišné svety? Dovolenkový biznis, honba za oddychom a dobrodružstvom. Vitajte v raji, kde je všetko zarátané v cene, all inclusive, romantická pláž so sklonenou palmou aj život v chudobe, pred ktorým si však ľahko môžete zavrieť oči.
Jennie Dielemans sa rozhodla nezavrieť oči. V knihe Vitajte v raji nemilosrdne demaskuje fungovanie dovolenkového biznisu. V ostrých kontrastoch sa tu stretávajú opálené a šťastné tváre dovolenkárov s biedou, ktorá plodí prostitúciu, ničí krajinu a ponižuje ľudí. Kniha Vitajte v raji by mala byť pribalená ku každému turistickému bedekru, pretože odhaľuje pravdu ukrytú pod tenkou vrstvou pozlátka našej letnej dovolenky.
Dôležitá kniha v skvelom preklade Alexandry Debnárovej.