• -10%

Deväť životov

Deväť životov
  • -10%
Hľadanie posvätného v súčasnej Indii

na sklade

10,79 € s DPH 11,99 €
- +
Prekladateľ: Ladislav Bodík
Rok vydania: 2017
Počet strán: 336
Jazyk: Slovenčina
Väzba: mäkká
ISBN: 978-80-89876-35-8

O knihe

Posvätné prostitútky, tanečníci, do ktorých sa prevteľujú bohovia, kŕmiči lebiek i mníška, ktorá sa dobrovoľne vyhladuje na smrť. To nie sú obrázky z ďalekej minulosti, ale zo súčasnej Indie.

Vykročíte po rušnej modernej ulici veľkomesta a o pár minút ste v celkom inom svete. Rýchlo sa rozvíjajúca indická ekonomika na jednej a vytrácajúce sa náboženské tradície na druhej strane. William Dalrymple prináša pohľad do súkromných životov deviatich ľudí, ktorí sa v modernej Indii 21. storočia rozhodli vydať na cestu viery.
Dalrympleova kniha Deväť životov je hlbokým exkurzom do najrôznejších foriem náboženských praktík, ktoré sa v Indii vyvinuli v priebehu vekov. Na deviatich reportážnych portrétoch demonštruje nielen indickú náboženskú pestrosť, ale aj príbehy mimoriadnych ľudí, ktorých osud zavial na cesty viery.

Kniha Deväť životov vychádza v preklade Ladislava Bodíka.

O autorovi

William Dalrymple

William Dalrymple (*1965), škótsky historik, spisovateľ, kunsthistorik a kritik, spoluzakladateľ slávneho Džajpurského literárneho festivalu. Pracuje aj ako rozhlasový a televízny scenárista.
Za svoju tvorbu dostal viacero významných ocenení, medzi inými aj Cenu Ernesta Hemingwaya či Cenu Ryszarda Kapuścińského. Je pravidelným prispievateľom svetoznámych novín a časopisov ako The Guardian, The New York Review of Books a The New Yorker.
Od roku 1989 trvalo žije v Indii. Vo svojej tvorbe sa intenzívne venuje histórii Indie a Blízkeho Východu.
Kniha Deväť životov (Vydavateľstvo Absynt 2017) bola po prvý raz publikovaná v roku 2009 a s veľkým úspechom vyšla v prekladoch po celom svete.

Recenzie

Deväť životov

Deväť životov, to je zmes cestopisu, etnografickej štúdie, záznamu ústne podaných príbehov a reportáže. Je to kniha s presvedčivým a nesmierne pálčivým obsahom. Autor v nej predstavuje pozoruhodný kokteil postáv. Ich spoločným znakom je hlboká náboženská viera stojaca v ostrom kontraste k technológiám moderného sveta, chorobám, chudobe či vojne.

The Guardian

Deväť životov

Úchvatné... Dalrympleových deväť presvedčivých postáv pochádza z nesmierne osobitých a nezvyčajných prostredí. Každá z nich v sebe často až bolestne zosobňuje pnutia i ideály veľkolepých indických náboženských systémov.

New York Review of Books