• -10%

Vrahovia mesiaca kvetov

Vraždy Osagov a zrod FBI

Tlačená verzia

Na sklade

Doprava zdarma od 49€ (999 CZK)

s DPH 17,91 € 19,90 €
- +
Autor
PrekladateľSamuel Marec
Rok vydania 2020
Počet strán 306
Jazyk Slovenčina
Väzba pevná
ISBN 978-80-8203-187-7
Kategória

Mimo edície

David Grann je reportér týždenníka The New Yorker a autor bestselleru Stratené mesto Z, ktorý bol preložený do dvadsiatich piatich jazykov vrátane slovenčiny. New York Times, The Washington Post a mnohé iné periodiká ho zvolili za jednu z najlepších kníh roka. Je aj autorom knihy Diabol a Sherlock Holmes. Za svoju novinársku prácu dostal niekoľko ocenení vrátane ocenenia George Polk Award.

Predloha nového filmu Martina Scorseseho - Killers of the Flower Moon, ktorý je práve v kinách.

Milionársky indiánsky kmeň, séria nevysvetliteľných vrážd a prvý veľký prípad americkej FBI. Je to trochu western a trochu triler, no predovšetkým skvelý dokumentárny román, ktorého jadro tvoria dve tekutiny – ropa a krv.

Amerika sa s pôvodnými obyvateľmi veľmi nemaznala. Ak ich odsunuli kamsi na okraj, bol to ešte ten lepší prípad. Taký osud postretol aj kmeň Osagov, ktorému sa ušlo drsné a neúrodné územie na severe Oklahomy. Zrazu sa však ukázalo, že táto bezcenná zem ukrýva obrovské bohatstvo – ropu!
Začiatkom 20. storočia sa z osažských Indiánov stali najbohatší ľudia na svete. Skutoční milionári! Ich mestá rozkvitali a neslýchané bohatstvo vyvolalo patričnú pozornosť. Niečo také sa totiž na tomto svete len tak neodpúšťa!
David Grann napísal fascinujúcu knižku Vrahovia mesiaca kvetov, v ktorej prezradí, ako sa k ohromne bohatým Osagom postavili bieli Američania. Po objavení ropy sa totiž nezačala len zlatá horúčka, ale aj nevysvetliteľná séria vrážd. Tento komplikovaný prípad sa usilovala vyriešiť novovzniknutá FBI na čele s legendárnym Edgarom J. Hooverom, no aj tí najlepší agenti ľahko uviazli v neprehľadnej sieti korupcie, strachu a násilia, ktorá prerástla celou osažskou rezerváciou.

Kniha vychádza v preklade Samuela Marca.

Súvisiace produkty