• Novinka
  • -30%

Sabrina

  • Novinka
  • -30%

skladom

13,93 € s DPH 19,90 €
- +
Autor: Nick Drnaso
Prekladateľ: Alexandra Strelková
Rok vydania: 2021
Počet strán: 210
Jazyk: Slovenčina
Väzba: mäkká
ISBN: 978-80-8203-297-3

O knihe

Ešte včera tu bola. Videli ju vychádzať z domu. Zachytila ju kamera na ulici. Mihla sa pred obchodom. A zrazu sa stratila. Sabrina, plná snov a plánov. Čo sa skrýva za jej zmiznutím?

Keď Sabrina z ničoho nič zmizne, jej priateľ Teddy sa nervovo zrúti a utiahne sa k dávnemu spolužiakovi Calvinovi. Chce sa tu trochu upokojiť a počkať, ako sa táto záhadná situácia vyvinie. Sabrininho zmiznutia sú plné médiá a nad faktami pomaly a isto začínajú víťaziť najrôznejšie konšpirácie. Keď sa o pár dní v schránkach desiatok redakcií objaví znepokojivé video, kolotoč falošných správ a rôznych teórií sa rozbehne naplno. Z pravdy je lož a obete dostávajú nálepku sprisahancov, ktorí sú len zaplatenými hercami v oveľa väčšej hre.
Súčasnosť je mimoriadne neprehľadná. Na každú udalosť existuje množstvo vysvetlení. Racionálnych. Aj odtrhnutých od reality. Možno to tak bolo vždy, no internet dal zrazu každému príležitosť, aby svoje názory vykričal nahlas do celého sveta. A tak už nič nie je pravda, nikomu neveríme, na nič sa nespoliehame.
Grafický román Nicka Drnasa Sabrina, ktorý nemilosrdne odhaľuje tvár našej nezrozumiteľnej súčasnosti, bol prvým komiksom pre dospelých, ktorý ašpiroval na prestížnu Man Bookerovu cenu. Po slovensky vychádza Sabrina v preklade Alexandry Strelkovej.

O autorovi

Nick Drnaso

Nick Drnaso sa narodil v roku 1989 a vyrastal v PAlos Hills v štáte Illinois. Za svoju prvú knihu Beverly získal knižnú cenu LA Times za najlepší komiksový román. Jeho druhá kniha Sabrina bola prvým komiksom pre dospelých, ktorý ašpiroval na prestížnu Man Bookerovu cenu. Nick Drnaso žije v Chicagu.

Recenzie

Sabrina

„Sabrina je najlepšia kniha o našej súčasnosti, akú som v poslednom čase čítala. Je to majstrovské dielo. Skvele napísaná, nádherne nakreslená. Má v sebe úžasnú politickú silu polemiky a zároveň jemnosť skutočného umenia. Táto kniha ma vystrašila. Milujem ju!

Zadie Smith