• -10%

Expedícia

Môj ľúbostný príbeh

Tlačená verzia

Vypredané

Poštovné zdarma od 49€ (999 CZK)

s DPH 17,99 € 19,99 €
Autor
PrekladateľSimona Jánošková
Rok vydania 2018
Počet strán 320
Jazyk Slovenčina
Väzba flexi
ISBN 978-80-8203-026-9
Kategória

Mimo edície

Bea Uusma (1966), švédska spisovateľka, ilustrátorka a lekárka. V roku 1999 debutovala detskou knižkou o americkom astronautovi Michaelovi Collinsovi s názvom Muž, ktorý videl odvrátenú stranu Mesiaca. Príbeh Apolla 11. V polovici deväťdesiatych rokov sa začala intenzívne zaujímať o polárnu výpravu Solomona Augusta Andréeho z roku 1897. Ide o veľmi známu neúspešnú polárnu výpravu, o ktorej tragickom konci sa už viac ako sto rokov vedú dohady. Bea Uusma sa rozhodla, že zistí, čo sa trom členom polárnej expedície skutočne stalo. Výsledkom je kniha Expedícia. Môj ľúbostný príbeh (Absynt 2018), ktorá mapuje nielen osudy Andréeho výpravy, ale snaží sa objasniť aj príčiny jej neúspechu. Knižka Expedícia. Môj ľúbostný príbeh si získala nadšených čitateľov nielen v domácom Švédsku, ale aj po celom svete. Knižka bola ocenená aj prestížnou švédskou literárnou cenou August Prize.

Všetko v tejto knihe je pravda! Teda okrem strán 271 a 272...

Expedícia. Môj ľúbostný príbeh je krásna, pestrá a výpravná kniha plná fotografií a archívnych materiálov. Sú za ňou dlhé roky práce, štúdia i pátrania. Vlastne – nebola to len práca. Bola to najmä láska.

Koniec 19. storočia bol obdobím prvých pokusov o dobytie nedostupných pólov našej planéty. Na let balónom až na severný pól sa odhodlala aj trojica Švédov zo Štokholmu. Výprava známa pod názvom Andréeho expedícia vyrazila na svoj let na jar roku 1897 – slušivo oblečení a bez akýchkoľvek polárnych skúseností. Nezabudli si pribaliť hrubé encyklopédie a vkusné obleky so šatkami, aby pôsobili reprezentatívne, keď ich budú po návrate vítať oficiálne delegácie a davy ľudí.

Ich vodíkový balón Orol však čoskoro stroskotá a pre troch mužov sa začína márny boj o prežitie.

Švédska spisovateľka Bea Uusma sa do osudu tejto expedície skutočne zamilovala a rozhodla sa, že prekope všetky archívy, aby sa dozvedela pravdu.

Prostredníctvom svojej krásnej, pestrej a na informácie bohatej knižky nás Bea Uusma vracia do romantického obdobia, keď pre nás boli ešte mnohé územia len bielymi miestami na mapách a zároveň dokazuje, že po pravde sa oplatí pátrať aj po viac ako sto rokoch.

Farebná knižka Expedícia. Môj ľúbostný príbeh vychádza v modernej flexi väzbe v preklade Simony Jánoškovej.

Súvisiace produkty