• -10%

Proti všetkým pravidlám

  • -10%
Tlačená verzia

dočasne vypredané

9,89 € s DPH 10,99 €
E-book

na okamžité stiahnutie EPUB, MOBI, PDF

7,59 € s DPH


Autor: Ariel Levy
Prekladateľ: Alexandra Strelková
Rok vydania: 2019
Počet strán: 192
Jazyk: Slovenčina
Väzba: mäkká
ISBN: 978-80-8203-095-5

O knihe

„Odmalička mi hovorili, že som príliš živelná, príliš prudká, že je ma príliš,“ píše americká spisovateľka Ariel Levy vo svojich výnimočných memoároch s názvom Proti všetkým pravidlám.

Ako mladá žena sa rozhodla, že ak sa stane reportérkou, perfektne sa spojí jej sila i všetky túžby. Stane sa profesionálnou objaviteľkou, druhom ženy, ktorá je slobodná vo všetkom, čo si vyberie. Presťahuje sa na Manhattan a roky strávi dobrodružným cestovaním po celom svete, aby pre slávny časopis The New Yorker písala portréty nezvyčajných ženských hrdiniek. Zažije však aj nepredstaviteľné sklamania, kvôli ktorým sa musí vzdať mnohých svojich ilúzií. Vo svojom autobiografickom románe zachytáva nielen vlastný život, ale aj našu komplikovanú súčasnosť.
Je to príbeh o veľkej láske i obrovských stratách, o závislosti, homosexualite a veľkej ženskej sile.
„Domnievala som sa, že som tie divoké živly vo mne, tú energiu, nenásytnosť, lásku skrotila a ukotvila v živote, v ktorom sa dali udržať na uzde. Ale ony explodovali.“
Kniha Ariel Levy Proti všetkým pravidlám vychádza v preklade Alexandry Strelkovej.

O autorovi

Ariel Levy

Ariel Levy (1974), americká novinárka a spisovateľka. Dvanásť rokov prispievala ako redaktorka do časopisu New York. Od roku 2008 je stálou členkou redakcie časopisu The New Yorker. Vo svojej novinárskej a reportérskej práci sa zaujíma predovšetkým o silné a výnimočné ženské osobnosti z oblasti kultúry, športu či politiky. V roku 2014 získala ocenenie National Magazine Award v kategórii esejistická a kritická tvorba za text Thanksgiving in Mongolia (Vďakyvzdanie v Mongolsku). Je autorkou knihy Female Chauvinist Pigs (Ženské šovinistické prasce), v ktorej kritizuje americkú presexualizovanú spoločnosť. V roku 2017 vydala svoj memoárový román s názvom Proti všetkým pravidlám (The Rules Do Not Apply, Absynt 2019). Je to príbeh o veľkej láske i obrovských stratách, o závislosti, homosexualite, ale aj veľkej ženskej sile.

Recenzie

Proti všetkým pravidlám

Možno ste aj vy príliš. Príliš zvedaví, príliš impulzívni, príliš vášniví, príliš na rozhraní. Príliš vy. Aj Ariel Levy je taká. A jedného dňa, keď sa stanú všetky tie veci, ktoré vlastne ani nie sú dôsledkom toho príliš, len dôkazom, že život si robí svoje a je toho málo, čo máme pod kontrolou, o nich Ariel napíše. Lebo všetko je preč a jej zostalo len mesto, dvaja kamaráti a to, že je spisovateľka. Byť spisovateľka je spasením. Pretože sa z vecí môžete vypísať. Byť čitateľom je rovnakou útechou. Môžete sa zo všetkého vyčítať. Zo všetkého. Tak čítajte. Táto kniha sa číta jedným dychom. A keď prídete na poslednú stránku, zostane vám Ariel niekde vo vnútri ako niekto blízky, na koho nikdy nezabudnete.

Eva Borušovičová, režisérka a spisovateľka

Súvisiace produkty