• -10%

Proti všetkým pravidlám

Tlačená verzia

Vypredané

Doprava zdarma od 49€ (999 CZK)

s DPH 15,21 € 16,90 €
Autor
PrekladateľAlexandra Strelková
Rok vydania 2019
Počet strán 192
Jazyk Slovenčina
Väzba mäkká
ISBN 978-80-8203-095-5
Kategória

100%

Ariel Levy (1974), americká novinárka a spisovateľka. Dvanásť rokov prispievala ako redaktorka do časopisu New York. Od roku 2008 je stálou členkou redakcie časopisu The New Yorker. Vo svojej novinárskej a reportérskej práci sa zaujíma predovšetkým o silné a výnimočné ženské osobnosti z oblasti kultúry, športu či politiky. V roku 2014 získala ocenenie National Magazine Award v kategórii esejistická a kritická tvorba za text Thanksgiving in Mongolia (Vďakyvzdanie v Mongolsku). Je autorkou knihy Female Chauvinist Pigs (Ženské šovinistické prasce), v ktorej kritizuje americkú presexualizovanú spoločnosť. V roku 2017 vydala svoj memoárový román s názvom Proti všetkým pravidlám (The Rules Do Not Apply, Absynt 2019). Je to príbeh o veľkej láske i obrovských stratách, o závislosti, homosexualite, ale aj veľkej ženskej sile.

„Odmalička mi hovorili, že som príliš živelná, príliš prudká, že je ma príliš,“ píše americká spisovateľka Ariel Levy vo svojich výnimočných memoároch s názvom Proti všetkým pravidlám.

Ako mladá žena sa rozhodla, že ak sa stane reportérkou, perfektne sa spojí jej sila i všetky túžby. Stane sa profesionálnou objaviteľkou, druhom ženy, ktorá je slobodná vo všetkom, čo si vyberie. Presťahuje sa na Manhattan a roky strávi dobrodružným cestovaním po celom svete, aby pre slávny časopis The New Yorker písala portréty nezvyčajných ženských hrdiniek. Zažije však aj nepredstaviteľné sklamania, kvôli ktorým sa musí vzdať mnohých svojich ilúzií. Vo svojom autobiografickom románe zachytáva nielen vlastný život, ale aj našu komplikovanú súčasnosť.
Je to príbeh o veľkej láske i obrovských stratách, o závislosti, homosexualite a veľkej ženskej sile.
„Domnievala som sa, že som tie divoké živly vo mne, tú energiu, nenásytnosť, lásku skrotila a ukotvila v živote, v ktorom sa dali udržať na uzde. Ale ony explodovali.“
Kniha Ariel Levy Proti všetkým pravidlám vychádza v preklade Alexandry Strelkovej.

Súvisiace produkty