• -10%

Ako sa zbaviť plastov

Návod na zmenu sveta postupne po jednej plastovej fľaši

Tlačená verzia

Na sklade

Doprava zdarma od 49€ (999 CZK)

s DPH 15,21 € 16,90 €
- +
PrekladateľKristína Karabová
Rok vydania 2019
Počet strán 216
Jazyk Slovenčina
Väzba pevná
ISBN 978-80-8203-119-8
Kategória

Mimo edície

Will McCallum je riaditeľom Greenpeace pre otázky oceánov a taktiež hovorcom svetovej kampane Greenpeace bojujúcej proti používaniu plastov. Práve sa vrátil z výpravy na Antarktídu, počas ktorej skúmal dopad plastov na život divokých zvierat v odľahlých oblastiach. Pravidelne sa stretáva so zástupcami vlád a veľkých koncernov, ktorých sa snaží presvedčiť o katastrofálnom dopade plastového odpadu na naše životné prostredie.
Všetky zisky z knihy Ako sa zbaviť plastov sa rozhodol darovať spoločnosti Greenpeace.

V roku 2050 bude vo svetových oceánoch viac plastov ako rýb. Naďalej však do morí prúdi každú minútu jedno smetiarske auto plné plastov, naďalej sa každú sekundu vyrobí 20 000 plastových fliaš. To už je skutočný dôvod na paniku!

Plastový odpad je jednou z najväčších environmentálnych katastrof súčasnosti. Všetci máme pred očami morské vtáctvo s útrobami plnými plastu a uvedomujeme si, že zmena je životne dôležitá. Ako ju však urobiť?
Will McCallum, guru hnutia bojujúceho proti plastom a riaditeľ Greenpeace pre otázky oceánov napísal mimoriadne dôležitú a zrozumiteľnú knihu, ktorou nás chce motivovať k tomu, aby sme krok za krokom zredukovali plastovú stopu v našich životoch. Začať môžeme odmietnutím jednorazovej igelitky a skončiť zorganizovaním protestu proti používaniu plastového riadu na akciách v našom meste.
Kniha Ako sa zbaviť plastov je praktický sprievodca plný dôležitých a dobrých rád, v ktorom spolu s autorom postupujeme krok za krokom nielen k lepšiemu pocitu, ale aj k záchrane našej planéty.
Je o päť minút dvanásť! Zobuďme sa!
Kniha Ako sa zbaviť plastov Willa McCalluma vychádza v preklade Kristíny Karabovej.

Súvisiace produkty