• -10%
  • Nobelova cena

Časy zo second-handu

  • -10%
  • Nobelova cena
Koniec červeného človeka
Tlačená verzia

predaj ukončený - titul máme na sklade v mäkkej väzbe

14,39 € s DPH 15,99 €
E-book

predaj ukončený

9,29 € s DPH
Prekladateľ: Kristína Karabová
Rok vydania: 2016
Počet strán: 552
Jazyk: Slovenčina
Väzba: pevná
ISBN: 978-80-89845-35-4

O knihe

Čo sa stane s človekom, keď padne impérium? A čo sa stane so všetkou tou vierou, ktorú v sebe mali milióny? Vyparí sa? A dá sa vôbec zo dňa na deň začať veriť niečomu inému?
Časy zo second-handu začínajú v gorbačovovskej ére a končia pri Lukašenkových manévroch v bieloruskom Minsku – je to teda tá najčerstvejšia história, ktorú bývalé sovietske impérium ponúka. Svetlana Alexijevič zavŕšila týmto dielom sériu kníh o osudoch a dejinách ruskej duše. Súčasťou knihy je aj rozsiahly osobný rozhovor Nataľje Irgunovovej, v ktorom Svetlana Alexijevič prezradí mnohé o svojej dlhoročnej intenzívnej práci, za ktorú ju v roku 2015 ocenila Švédska kráľovská akadémia Nobelovou cenou.

Recenzie

Časy zo second-handu

Časy zo second-handu je Alexijevičovej zatiaľ najdlhší a najambicióznejší projekt: snaží sa pochopiť sovietsku a postsovietsku identitu pomocou orálnej histórie deväťdesiach rokov.

The New Yorker

Časy zo second-handu

Homo sovieticus existuje. Svetlana Alexijevič ho stretla. Jej polyfonické dielo je zmesou hlasov ľudí, sprostredkovaných rozhovorov a televíznych záberov. (…) Kniha je hlboká a mocná ako rieka, z ktorej sa vynára fascinujúce čaro

Le Figaro

Časy zo second-handu

Fakty už poznáme, vieme, čo sa udialo, čo je nové, je hovorový jazyk, emócie, zmes osobného jazyka a ideológie. Alexijevič zaznamenala, možno nevdojak, slová a výrazy, celé frázy, ktoré sa opakujú u najrôznejších ľudí.

Jana Beňová, Denník N

Súvisiace produkty