• -10%

Spoločnosť strachu

  • -10%
Tlačená verzia

skladom

8,99 € s DPH 9,99 €
- +
E-book

na okamžité stiahnutie EPUB, MOBI, PDF

6,99 € s DPH


Autor: Heinz Bude
Prekladateľ: Petra Thomay
Rok vydania: 2019
Počet strán: 128
Jazyk: Slovenčina
Väzba: mäkká
ISBN: 978-80-89916-83-2

O knihe

Žijeme v časoch, v ktorých majú mnohí z nás nástojčivý pocit, že náš spoločenský status a vyhliadky do budúcnosti sú ohrozené. Paralyzuje nás pocit, že sme sa ocitli vo svete, v ktorom sme absolútne bezmocní. Prežívame strach z budúcnosti i z vynárajúcich sa tieňov minulosti, máme obavy z vojny, terorizmu, zo známeho i neznámeho, prežívame neuchopiteľné úzkosti z ekonomickej nestability. Strach je jedným z najvýraznejších pocitov súčasnej spoločnosti stojacej na nestabilných základoch.

Popredný nemecký sociológ Heinz Bude sleduje líniu strachu v našej spoločnosti a odhaľuje, že naše súčasné pocity zo všetkého najviac vyjadruje znepokojujúca neistota, potláčaný hnev a tichý odpor. Jeho kniha Spoločnosť strachu ukazuje, že naše obavy a úzkosti nevznikajú z toho, že oproti nám stojí niekto „silný“, ale skôr z nekonečného množstva možností, ktorým musíme čeliť a vyberať si z nich.
„Strach nepozná žiadne sociálne hranice,“ píše Heinz Bude vo svojej eseji. Čo tlačí ľudí do úzkostných kútov, v ktorých sú ochromení obavami o seba a svojich blízkych? A ako môžu jednotlivci odolať strachu a pochopiť ho? V úsilí odpovedať si na tieto otázky stvoril Heinz Bude sviežu analýzu najvýraznejších znakov súčasnej spoločnosti.
Kniha Heinza Budeho Spoločnosť strachu je dvanástym zväzkom esejistickej edície Skica, ktorú pod kultovou značkou Kalligram prináša Vydavateľstvo Absynt. Knihu preložila Petra Thomay.

O autorovi

Heinz Bude

Heinz Bude (1954), jeden z najvýznamnejších súčasných nemeckých sociológov. Jeho zistenia k témam ako chudoba a exklúzia, Berlínska republika, úloha cirkví alebo vzdelávanie, si získali veľký ohlas u odbornej i laickej verejnosti.