• -10%

Keď naivita vyhráva

Tlačená verzia

Na sklade

Doprava zdarma od 49€ (999 CZK)

s DPH 9,81 € 10,90 €
- +
E-kniha

na okamžité stiahnutie EPUB, MOBI, PDF

s DPH 8,19 € 9,10 €


Rok vydania 2019
Počet strán 112
Jazyk Slovenčina
Väzba mäkká
ISBN 978-80-89916-74-0
Kategória

Kalligram, Knihy za 1/2

Miroslav Kocúr (1969) je slovenský teológ, pedagóg a publicista. Je aj rímskokatolícky kňaz, ktorý z cirkevnej služby oficiálne v roku 2003 odišiel. Jeho texty sú prejavom otvoreného pohľadu na budúcnosť, ktorý spája so svojím hlbokým presvedčením veriaceho človeka.

Môže sa stať kresťanská viera pevným kompasom v súčasných životných a spoločenských dilemách? Nepôsobí táto otázka ako anachronizmus?

Slovenský teológ a publicista Miroslav Kocúr vstupuje vo svojej eseji Keď naivita vyhráva do otvoreného dialógu so svojimi čitateľmi. Jeho skica je intímnou spoveďou či meditáciou o životných prechodových rituáloch veriaceho kresťana na ceste životom – od krstu až po posledné pomazanie. Miroslav Kocúr uvažuje o tom, ako naša pokrivená a zle pochopená viera ohrozuje súčasný svet a zároveň hľadá cestu, ako by sa kresťanská viera mohla stať zdrojom našej individuálnej i spoločenskej obnovy.

Výzvy doby, v ktorej žijeme, môžeme prijať a využiť aj ako príležitosť na hľadanie nových riešení. Ich zdrojom môže byť prekvapivo práve kresťanská tradícia a budúcnosti otvorená osobná viera.

Esej Miroslava Kocúra vychádza v edícii Skica, ktorú prináša Vydavateľstvo Absynt pod legendárnou značkou Kalligram.