• -15%
  • predpredaj
  • Vybraný produkt

Patrick Melrose: Zlá správa

  • -15%
  • predpredaj
  • Vybraný produkt
Tlačená verzia

Predpredaj

9,34 € s DPH 10,99 €
+ -
E-book

Na okamžité stiahnutie EPUB, MOBI, PDF

7,59 € s DPH


Prekladateľ: Milan Kopecký
Rok vydania: 2019
Počet strán: 232
Jazyk: Slovenčina
Väzba: mäkká / Paperback
ISBN: 978-80-8203-083-2

O knihe

Milí čitatelia, ak si túto knižku objednáte pred 22. februárom, budete si na ňu musieť chvíľu počkať. Zato ju však budete mať s výhodnou 15% predpredajovou zľavou. Ak si spolu s ňou objednáte aj iné knižky, objednávku vybavíme až po naskladnení tejto novinky.

Druhé pokračovanie obľúbenej románovej série o Patrickovi Melrosovi, ktorá sa stala predlohou pre mimoriadne úspešný televízny seriál v hlavnej úlohe s fenomenálnym Benedictom Cumberbatchom.
V románe Zlá správa má Patrick dvadsaťdva rokov a odlieta do New Yorku, aby vyzdvihol popol svojho otca. Závislý od drog blúdi ulicami New Yorku a hľadá potrebnú dávku. Prenasledovaný vnútornými hlasmi sa dostáva do stavu šialenstva a ocitá sa na úplnom dne. Osamelý v izbe hotela Pierre stojí na hrane priepasti, ktorú vytvorila minulosť.
Séria románov Edwarda St. Aubyna o Patrickovi Melrosovi postupne vyjde celá pod značkou Vydavateľstva Absynt v preklade Milana Kopeckého.

O autorovi

Edward St. Aubyn

Edward St. Aubyn sa narodil roku 1960 v Londýne. Jeho mimoriadne uznávanú sériu románov o Patrickovi Melrosovi tvoria knihy Nerieš to (Never Mind), Zlá správa (Bad News), Štipka nádeje(Some Hope), Materské mlieko (Mother’s Milk), ktorá bola nominovaná na Man Bookerovu cenu za rok 2006, a Tak konečne (At Last). Všetkých päť románov postupne vyjde vo Vydavateľstve Absynt. Okrem toho napísal knihy Clue to the Exit, On the Edge, Lost for Words a Dunbar.

Recenzie

Patrick Melrose: Zlá správa

Má to vtip Oscara Wilda, žiarivosť P. G. Woodehousa a provokatívnosť Evelyna Vaugha. Čistá radosť.

Zadie Smith

Patrick Melrose: Zlá správa

St. Aubyn nám ponúka emocionálny chaos, zmätok zostrených pocitov a skľučujúce rozpory intelektuálneho úsilia s takou silou a zároveň jemnosťou, že jeho čítanie má osviežujúce, ak nie aj terapeutické účinky.

New York Review of Books

Súvisiace produkty