• -10%

Patrick Melrose: Zlá správa

Tlačená verzia

Na sklade

Doprava zdarma od 49€ (999 CZK)

s DPH 9,89 € 10,99 €
- +
E-kniha

na okamžité stiahnutie EPUB, MOBI, PDF

s DPH 9,00 € 10,00 €


PrekladateľMilan Kopecký
Rok vydania 2019
Počet strán 232
Jazyk Slovenčina
Väzba mäkká
ISBN 978-80-8203-083-2
Kategória

Mimo edície

Edward St. Aubyn sa narodil roku 1960 v Londýne. Jeho mimoriadne uznávanú sériu románov o Patrickovi Melrosovi tvoria knihy Nerieš to (Never Mind), Zlá správa (Bad News), Štipka nádeje(Some Hope), Materské mlieko (Mother’s Milk), ktorá bola nominovaná na Man Bookerovu cenu za rok 2006, a Tak konečne (At Last). Všetkých päť románov postupne vyjde vo Vydavateľstve Absynt. Okrem toho napísal knihy Clue to the Exit, On the Edge, Lost for Words a Dunbar.

Druhé pokračovanie obľúbenej románovej série o Patrickovi Melrosovi, ktorá sa stala predlohou pre mimoriadne úspešný televízny seriál v hlavnej úlohe s fenomenálnym Benedictom Cumberbatchom.

V románe Zlá správa má Patrick dvadsaťdva rokov a odlieta do New Yorku, aby vyzdvihol popol svojho otca. Závislý od drog blúdi ulicami New Yorku a hľadá potrebnú dávku. Prenasledovaný vnútornými hlasmi sa dostáva do stavu šialenstva a ocitá sa na úplnom dne. Osamelý v izbe hotela Pierre stojí na hrane priepasti, ktorú vytvorila minulosť.
Séria románov Edwarda St. Aubyna o Patrickovi Melrosovi postupne vyjde celá pod značkou Vydavateľstva Absynt v preklade Milana Kopeckého.

Súvisiace produkty