• -10%

Patrick Melrose: Tak konečne

Tlačená verzia

Na sklade

Doprava zdarma od 49€ (999 CZK)

s DPH 13,41 € 14,90 €
- +
E-kniha

na okamžité stiahnutie EPUB, MOBI, PDF

s DPH 10,40 €


PrekladateľMilan Kopecký
Rok vydania 2024
Počet strán 248
Jazyk Slovenčina
Väzba mäkká
ISBN 978-80-8203-489-2
Kategória

Mimo edície

Edward St. Aubyn sa narodil roku 1960 v Londýne. Jeho mimoriadne uznávanú sériu románov o Patrickovi Melrosovi tvoria knihy Nerieš to (Never Mind), Zlá správa (Bad News), Štipka nádeje(Some Hope), Materské mlieko (Mother’s Milk), ktorá bola nominovaná na Man Bookerovu cenu za rok 2006, a Tak konečne (At Last). Všetkých päť románov postupne vyjde vo Vydavateľstve Absynt. Okrem toho napísal knihy Clue to the Exit, On the Edge, Lost for Words a Dunbar.

Záverečný diel série o Patrickovi Melrosovi Tak konečne sa roztáča okolo pohrebu Patrickovej matky Eleanor. Bude preňho život bez rodičov vytúženým vyslobodením?

Edward St. Aubyn nám otvára dvere do sveta dekadencie, nemorálnosti, nenásytnosti, snobstva a krutosti – vitajte vo svete upadajúcej britskej smotánky!

Knižná séria o Patrickovi Melrosovi zachytáva príbeh hlavného hrdinu od čias nevinného detstva až k finálnej sebadeštrukcii. Viac ako dvadsať rokov písal Edward St. Aubyn kroniku života Patricka Melrosa, ktorá je rozložená do piatich samostatných noviel. Stvoril tak nezvyčajný portrét uzavretého a sebeckého sveta privilegovaných s nezvyčajným hlavným hrdinom.

Tak konečne je záverečnou časťou knižnej pentalógie, ktorej prvé štyri časti už postupne vyšli vo Vydavateľstve Absynt.

Rámcom záverečného dielu je pohreb Patrickovej matky Eleanor, na ktorom sa schádzajú priatelia, príbuzní i nepriatelia, aby jej vzdali poslednú úctu. Patrick si kladie otázku, či život bez rodičov bude tým skutočným vyslobodením, po akom tak dlho túžil. Zdá sa, že mnohé traumy týmto dňom pominú. Možno to však znamená, že sa otvorí priestor na celkom nové.

Knižná séria o Patrickovi Melrosovi, ktorej jednotlivé diely zožali najprestížnejšie literárne ocenenia, je fenomenálny bildungsroman pre 21. storočie.

O preklad všetkých piatich románov sa postaral Milan Kopecký.

Súvisiace produkty