• -10%

Stratená voda

Tlačená verzia

Na sklade

Doprava zdarma od 49€ (999 CZK)

s DPH 9,81 € 10,90 €
- +
Autor
Rok vydania 2018
Počet strán 90
Jazyk Slovenčina
Väzba mäkká
ISBN 978-80-89916-26-9
Kategória

Kalligram

Erik Baláž (1978) vyrástol pod Tatrami a od svojich šestnástich rokov strávil v divokej prírode mnoho času. V roku 2002 ukončil štúdium Ekológie lesa na Technickej univerzite vo Zvolene prácou o ekológii medveďov. Už počas štúdií bol aktívny v kampaniach Lesoochranárskeho zoskupenia VLK, ktorých cieľom bola ochrana prirodzených lesov a veľkých šeliem. Viedol úspešnú kampaň na ochranu Tichej a Kôprovej doliny v Tatrách. Toto územie dnes predstavuje najväčšie divoké územie na Slovensku.
Je spoluautorom úspešnej knihy o medveďoch Posledná pevnosť a filmu Strážca divočiny. Erik Baláž je iniciátorom nového ochranárskeho projektu vo Východných Karpatoch, ktorého súčasťou je aj film Vlčie hory. V poslednej dobe stál za kampaňou "My sme les", ktorá zasiahla celé Slovensko a jej cieľom bolo poukázať na drancovanie našich lesov.

Stál za kampaňou „My sme les“, ktorá vzrušila a zasiahla celú krajinu, a jeho filmy videli desaťtisíce divákov. Erik Baláž je vplyvný ochranársky aktivista i vnímavý filmár. O čom však premýšľa, keď sa sám túla divokou prírodou? Čomu venuje svoju pozornosť? Aké otázky si kladie?

Odpoveďou je jeho osobná knižná esej Stratená voda, v ktorej nás pozýva na spoločné potulky a rozhovory s prírodou.

Pomedzi riadky textu sledujeme cestičky a osudy prameňov, potokov a riek v našej krajine a spolu s Erikom Balážom sa dostávame aj hlbšie, voda je totiž zdrojom všetkého života.

Sme schopní doceniť nesmierny význam vody pre naše životy? Dáme jej dostatok priestoru na to, aby naďalej prinášala život do našich hôr a nížin? To sú otázky, ktoré nám kladie Erik Baláž a vlastne aj príroda sama.

Stratená voda Erika Baláža je druhou knihou esejistickej edície Skica, ktorá vychádza vo vydavateľstve Absynt pod kultovou značkou Kalligram.