• -10%

Nájdem si ťa

Nájdem si ťa
  • -10%
Tlačená verzia

na sklade

10,79 € s DPH 11,99 €
- +
E-book

predaj ukončený

7,99 € s DPH
Prekladateľ: Milan Kopecký
Rok vydania: 2017
Počet strán: 240
Jazyk: Slovenčina
Väzba: mäkká
ISBN: 978-80-89876-61-7

O knihe

„Znásilnenie neublíži iba jednému človeku. Raní celú rodinu. Keď ma znásilnili, vytvoril sa vír, ktorý niekoľko rokov vťahoval všetkých okolo mňa.“

Joanna Connors mala tridsať rokov, keď jej neznámy muž priložil k hrdlu nôž a prinútil ju k sexu.
Po dvadsiatich rokoch nevysloviteľných tráum sa rozhodla bojovať a tohto človeka nájsť. Nie však pre to, aby sa pomstila, ale aby ho pochopila, aby zistila, kto je ten muž a čo ho viedlo k tomu, aby zničil život mladej ženy. Nehľadala však len neznámeho násilníka a spravodlivosť, ale aj vlastný vnútorný pokoj a zmier.
Táto kniha je strhujúca detektívka, ktorej príbeh je skutočný. A je to aj silná reportáž odohrávajúca sa v duši jednej zranenej ženy. Prináša pohľad na sexuálne násilie z pohľadu obete, ktorá sa odhodlala nielen rozprávať, ale aj konať.

Kniha Joanny Connors Nájdem si ťa vychádza v preklade Milana Kopeckého.

O autorovi

Joanna Connors

Joanna Connors (1954), americká novinárka a spisovateľka. Spolupracovala s periodikami ako Los Angeles Times, Chicago Tribune, Glamour, Redbook a mnohými inými. Za svoju literárnu a žurnalistickú prácu získala viacero ocenení. V roku 2008 dostala za sériu novinárskych textov Pred znásilnením: Cesta preživších cenu Medill Medal za odvahu v žurnalistike, ktorú udeľuje Northwestern University. Knihu Nájdem si ťa ocenila v tom istom roku Columbia University cenou Dart Award za „úchvatné odkrytie vlastnej životnej traumy“. Mimoriadne silná kniha Nájdem si ťa (Absynt, 2017) vyšla prvý raz v roku 2008. Ide o pozoruhodnú osobnú reportáž, v ktorej Joanna Connors pátra po mužovi, ktorý ju pred dvadsiatimi rokmi znásilnil. Jej osobný príbeh môže byť silným impulzom aj pre ďalšie obete nezmyselného sexuálneho násilia.

Recenzie

Nájdem si ťa

V rukách Joanny Connors sa priezračné a mimoriadne silné memoáre stávajú svojskou formou oslobodenia a záchrany. Ostrieľaná reportérka v nich totiž obracia pohľad na svoj vlastný život a život človeka, ktorý ju znásilnil. Je to výnimočne hlboká, úchvatná, dôležitá a, áno, aj krásna kniha.

Dani Shapiro, spisovateľka

Nájdem si ťa

Nesnažím sa tu teraz napísať recenziu na túto výbornú a dôležitú knihu, dokonca na knihu, ktorá je v určitom zmysle naozaj aj krásna, ako to o nej napísala spisovateľka Dani Shapiro na jej obale. Je krásna azda preto, lebo zo znásilnenej ženy sa časom stala žena zosilnená, vyzretá osobnosť, ktorá našla samu seba, postavila sa čelom krutosti, ktorá sa jej doslova vrezala do tváre.

Anton Vydra, .týždeň