• -10%

Dve sestry

Tlačená verzia

Vypredané

Doprava zdarma od 49€ (999 CZK)

s DPH 15,21 € 16,90 €
E-kniha

na okamžité stiahnutie EPUB, MOBI, PDF

s DPH 12,33 € 13,70 €


PrekladateľMiroslav Zumrík
Rok vydania 2017
Počet strán 512
Jazyk Slovenčina
Väzba mäkká
ISBN 978-80-89876-93-8

Åsne Seierstad (*1970) nórska reportérka a spisovateľka. Vyštudovala ruskú a španielsku filológiu a dejiny filozofie na Univerzite v Oslo. V rokoch 1993 a 1997 pracovala ako korešpondentka v Rusku a Číne. Vydala šesť dokumentárno-reportážnych románov, ktoré odzrkadľujú jej reportérsku prácu v Iraku, Afganistane, Srbsku, Čečensku i Nórsku, pričom svetovú slávu jej priniesla kniha Kníhkupec z Kábulu (2002), ktorá je jedným z najväčších bestsellerov v rámci nórskej literatúry všetkých čias (predaných bolo viac ako dva milióny exemplárov). Táto kniha bola preložená do viac ako štyridsiatich jazykov.
V knihe Dve sestry (2016, Absynt 2017) sa pokúša pochopiť, čo vedie mladých ľudí, potomkov prisťahovalcov, k tomu, aby sa pridali na stranu tých najhorších teroristických organizácií.

Uverili. A rozhodli sa. Opustili rodinu i domov a odišli do Sýrie, aby bojovali na strane ISIS za svojho boha a za svoju vieru. Dve sestry. Ešte takmer deti.

Åsne Seierstad, autorka fenomenálneho dokumentárneho románu Jeden z nás o nórskom teroristovi Andersovi Breivikovi prichádza s novou strhujúcou knihou. Dve sestry, Nórky somálskeho pôvodu, devätnásťročná Ayan a šestnásťročná Leila, žijú so svojou rodinou v nórskom Osle. Až kým jedného dňa nezmiznú v sieti teroristickej organizácie ISIS. Prečo sa dievčatá zradikalizovali? A aký to má vplyv na ich rodinu i najbližšie okolie? Čo bude s otcom, ktorý sa rozhodol priviesť dcéry späť a jeho život sa prevrátil úplne naruby?

Kniha Åsne Seierstad Dve sestry je hĺbkovou sondou pod povrch života dvoch dievčat, ktoré vo svojich životoch vykonali zásadné rozhodnutie a rozhodli sa bojovať. Kto sú? A prečo sa rozhodli práve takto? Åsne Seierstad sa pýta ich rodičov i priateľov, pretože im chce porozumieť. A veľmi dobre vie, že odpoveď vôbec nemusí byť príjemná.

Kniha Åsne Seierstad Dve sestry vychádza v preklade Miroslava Zumríka.

Súvisiace produkty