Čo si prečítate pred letom 2019 alebo Edičný plán Absyntu

Čo si prečítate pred letom 2019 alebo Edičný plán Absyntu

Pred pár dňami sme avizovali predpredaj prvej reportážnej absyntovky v roku 2019. Wojciech Jagielski v nej napísal románový príbeh jednej ženy, ktorej život poznačili viaceré vojnové konflikty, no napriek tomu nestratila svoju výnimočnú silu. Všetky Larine vojny na vás čakajú už 15. januára.

Naše plány na rok 2019 majú už teraz celkom jasné kontúry. Dovoľte nám, aby sme vám predstavili niekoľko chuťoviek, ktoré vyjdú v priebehu prvého polroka.

Do edície Prekliati reportéri pribudne niekoľko silných mien i kníh. Holandský spisovateľ Frank Westerman na príbehu vznešených lipicanských koní vyrozprával európsku históriu dvadsiateho storočia. Jeho kniha Čistá biela rasa nám však priblíži aj tému genetiky a rasy.

Američan Michael Herr bol dva roky vojnovým spravodajcom z vojny vo Vietname. Jeho kniha Depeše je vrcholným dielom vojnovej reportáže a slúžila aj ako predloha hollywoodskeho filmu Francisa Forda Coppolu Apocalypse Now!

Åsne Seierstad už poznáte z odvážnych reportážnych kníh o Andersovi Breivikovi a dvoch sestrách, ktoré vstúpili do ISIS. Kníhkupec z Kábulu je portrétom afganskej rodiny majiteľa malého kníhkupectva Sultána Chána, ale aj záznamom prudkých zmien, ktoré postihli Afganistan po páde al-Káidy.

Chuťovky na vás čakajú aj v edícii 100%, ktorá balansuje na hrane beletrie a non-fiction. Tentoraz pôjde o dva výnimočné životopisné romány z rôznych období.

Prvou stopercentkou bude kniha newyorskej novinárky Ariel Levy s názvom Proti všetkým pravidlám. Je to súčasný príbeh o veľkej láske i obrovských stratách, o závislosti, homosexualite a veľkej ženskej sile.

Alebo by ste sa radšej vypravili do Himalájí? Môžete tak urobiť spoločne s Petrom Matthiessenom v jeho románe Snežný leopard. Jeho expedícia z roku 1973 mala za úlohu preskúmať zvláštny druh himalájskych modrých oviec. Veľmi zaujímavá je však aj tajuplná mačkovitá šelma.

Minulý rok sme začali vydávať viac kníh mimo edície, a tento rok naše portfólio ešte rozšírime. Tešiť sa môžete na druhé i tretie pokračovanie päťdielnej románovej série o Patrickovi Melrosovi od Edwarda St. Aubyna, ale aj na dobrodružný cestopis slávneho talianskeho reportéra Tiziana Terzianiho s titulom Povedal mi veštec.

O pripravovaných kalligramovských Skiciach a ďalších prekvapeniach vás budeme radi informovať počas celého roka. Zostaňte s nami!