• Darček
  • -30%

Sága Patricka Melrosa

Päť dielov na jeden dych

Darček

Na sklade

Doprava zdarma od 49€ (999 CZK)

s DPH 44,00 € 63,90 €
- +

Edward St. Aubyn sa narodil roku 1960 v Londýne. Jeho mimoriadne uznávanú sériu románov o Patrickovi Melrosovi tvoria knihy Nerieš to (Never Mind), Zlá správa (Bad News), Štipka nádeje (Some Hope), Materské mlieko (Mother’s Milk), ktorá bola nominovaná na Man Bookerovu cenu za rok 2006, a Tak konečne (At Last). Päť románov postupne vychádza vo Vydavateľstve Absynt. Okrem toho napísal knihy Clue to the Exit, On the Edge, Lost for Words a Dunbar.


Nerieš to, prvá časť zo série obľúbených románov sa odohráva v zámočku rodiny Melrose, v južnom Francúzsku. Ten za svojimi bránami stráži detstvo päťročného Patrika, ale aj hrozivé tajomstvá jeho rodičov.

Druhá časť príbehu s názvom Zlá správa, pokračuje za oceánom v New Yorku, kam už dospelý hrdina prichádza vyzdvihnúť popol zosnulého otca. V drogovom delíriu tu však nachádza aj nechcené a neriešené spomienky.

Štipka nádeje, nastáva v románovej sérii, keď sa Patrick Mellrose vracia do víru smotánky na veľkolepý večierok, s preliečenou drogovou závislosťou, a o to kontrastnejším videním pretvárky okolo seba.

Štvrté pokračovanie Materské mlieko pred nami otvára dospelý život hlavného hrdinu. Aký bude Patrick otec?

Záverečný diel Tak konečne otvára pohreb Patrickovej matky Eleanor, na ktorom sa schádzajú priatelia, príbuzní i nepriatelia, aby jej vzdali poslednú úctu. Patrick si kladie otázku, či život bez rodičov bude tým skutočným vyslobodením, po akom tak dlho túžil.

Súvisiace produkty