Kolektív autorov

Tomáš Benedikovič

Vyštudoval Fakultu výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici. Od roku 2005 sa venuje novinárskej fotografii. Najskôr v agentúre SITA, potom v Denníku SME a teraz v Denníku N.

Gabriel Kuchta

Fotograf českého Deníku N, kde pracuje od jeho vzniku v roku 2018. Prešiel sem z denníka SME, v ktorom bol od 2010. Spolupracuje s agentúrou Getty Images. Pochádza z Holíča, žije v Prahe.

Juraj Mravec

Absolvent Ateliéru kameramanskej tvorby a fotografie Vysokej školy múzických umení. Špecializuje sa na dokumentovanie extrémnych situácií, vojnových konfliktov a prírodných katastrof so silným dôrazom na ľudské a sociálne aspekty.

Pavol Pekarčík

Absolvent katedry dokumentárneho filmu VŠMU. Svoj podpriemernú hru na flugelhorn vyvažuje radosťou pozorovania sveta okolo. Robí filmy. Napríklad Svetloplachosť z roku 2023, ktorá je slovenským kandidátom na Oscara.

Vladimír Šimíček

Narodil sa v Košiciach. Ako fotoreportér začínal v týždenníku Plus 7 Dní. Neskôr pracoval v denníku SME. V súčasnosti pracuje v slovenskom Denníku N a pre francúzsku tlačovú agentúru Agence France-Presse.

Mirek Tóda

Reportér a šéf zahraničného oddelenia Denníka N. Od roku 2004 pracoval na zahraničnom oddelení Denníka SME, kde sa špecializoval na postsovietsky svet. V roku 2015 stál pri vzniku Denníka N.

Svoju prvú vojnu zažil v roku 2008 v Gruzínsku a neskôr v Ukrajine, kde chodí na reportážne cesty pravidelne od oranžovej revolúcie v roku 2004. Je autorom Kóšer podcastu o židovstve.