Ako použijeme vaše dve percentá

Ako použijeme vaše dve percentá


Opäť prichádza obdobie, kedy môžete rozhodnúť, komu poukážete 2% z dane.
Občianske združenie Vydavateľstvo Absynt z týchto darov podporuje vydávanie menšinového žánru esejí a organizáciu putovného festivalu zameraného na reportérsku prácu.

Darujte dve percentá

Stiahnite si naše predvyplnené tlačivo alebo dopíšte nižšie uvedené údaje do vášho Vyhlásenia o poukázaní podielu zaplatenej dane. V prípade, že ste sa počas roka 2019 venovali dobrovoľníctvu viac než štyridsať hodín, môžete zo svojich daní venovať dokonca až 3% na dobrú vec!

IČO: 37980424
Právna forma: Občianske združenie
Názov: Vydavateľstvo Absynt, o.z.
Sídlo: Zákysučie 671, 023 02 Krásno nad Kysucou


Naše občianske združenie podporí z vašich 2% dve hlavné oblasti,
ktoré v divokom komerčnom prostredí prežívajú len veľmi ťažko:


Skice pod značkou Kalligram

V roku 2018 hrozil zánik činnosti kultového vydavatelstva Kalligram. V Absynte sme tomu chceli zabrániť, a preto sme sa s Kalligramom dohodli na používaní značky v edícii esejí Skica. Tenké knižky obsahujú silné úvahy vzácnych domácich aj zahraničných autorov a autoriek, zachýtavajúce témy, ktoré hýbu dnešným svetom. Odbornosť autorov a autoriek v rôznych oblastiach humanitných aj prírodných vied ich predurčuje, aby svoje postrehy prinášali aj širokej verejnosti. Ide o menšinový žáner, ktorý ostáva nažive aj vďaka vašim 2%.

Festival Reportéri v prvej línii

Reportážny žáner nie je iba o vydávaní non-fiction kníh. Reportéri píšu o najpálčivejších témach dneška, no na prezentáciu svojej vlastnej práce im často neostáva čas. Tento priestor sa im snažíme vytvárať prostredníctvom putovného festivalu Reportéri v prvej línii. Festival prináša do rôznych kútov Slovenska otvorené besedy a príležitosti na osobné stretnutia so skúsenými reportérmi. Aj vďaka vám tak získavame spätnú väzbu, ale aj množstvo inšpirácie a pozitívnych emócií.

Ďakujeme.