• balíček
  • Nobelova cena

Pentalógia Svetlany Alexijevič

  • balíček
  • Nobelova cena

dočasne vypredané

62,86 € s DPH
Rok vydania: 2020
Počet strán: 1824
Jazyk: Slovenčina
Väzba: mäkká
ISBN: 12345678

O knihe

Spoznajte slávnu dokumentárnu pentalógiu laureátky Nobelovej ceny Svetlany Alexijevič. Všetkých päť kníh teraz môžete mať v jednom balíčku v obľúbenej paperbackovej úprave našej vlajkovej lode – edície Prekliati reportéri.

Svetlana Alexijevič vo svojich knihách píše o udalostiach, ktoré sú v ruskej histórii opomínané a vytláčané, o ľuďoch, na ktorých by dejiny najradšej zabudli.
V rokoch 2015 – 2020 sme v edícii Prekliati reportéri postupne vydali všetkých päť zásadných kníh Svetlany Alexijevič: Vojna nemá ženskú tvár o osudoch žien vo Veľkej vlasteneckej vojne, Časy zo second-handu. Koniec červeného človeka o homo sovieticus, ktorý svoj sovietsky pas ešte stále uchováva ako najcennejšiu relikviu, Zinkoví chlapci, desivý obraz sovietskej invázie do Afganistanu v rokoch 1979 – 1989, Černobyľská modlitba, ktorá podáva neľútostné svedectvo o najväčšej európskej jadrovej apokalypse a Poslední svedkovia o detskom pohľade na nezmyselnosť vojny.
Monumentálne literárne dielo Svetlany Alexijevič nesmie chýbať vo vašej knižnici.

O autorovi

Svetlana Alexijevič

Svetlana Alexijevič (1948), bieloruská novinárka a spisovateľka, laureátka Nobelovej ceny za literatúru 2015 za polyfónny literárny štýl, ktorý „je dokumentom utrpenia a odvahy našej doby“. V roku 1972 absolvovala žurnalistiku na Bieloruskej štátnej univerzite V. I. Lenina v Minsku. Pracovala pre regionálne noviny a ako učiteľka. V roku 1976 sa stala dopisovateľkou minského literárneho časopisu Neman. Ako novinárka robila rozhovory s ľuďmi, ktorí zažili druhú svetovú vojnu, sovietsku intervenciu v Afga nistane alebo černobyľskú haváriu. Žila v Paríži, Göteborgu a Berlíne. V roku 2013 sa opäť vrátila do Minska a v roku 2017 vystúpila z ruského PEN klubu. Vo svojich dielach píše o udalostiach, ktoré sú v ruskej histórii opomínané a vytláčané: o účasti žien v druhej svetovej vojne, o vojnových osudoch detí či každodennom živote po úpadku komunizmu. Je držiteľkou mnohých ocenení, medzi inými Peace Prize of the German Book Trade, Prix Médicis essai, Leipziger Book Prize on European Understanding, Ceny Andreja Siňavského, Angelus, a je dvojnásobnou laureátkou Ceny Ryszarda Kapuścińského za literárnu reportáž.

Súvisiace produkty