• Vypredané

Linoryt / Slnečnice

  • Vypredané
Linoryt Tomáša Klepocha z obálky knihy Moruša od Iboje Wandall-Holm

predaj ukončený

70,00 € s DPH
Rok vydania: 2016
Počet strán: 1
Jazyk: Slovenčina
Väzba: mäkká
ISBN: 1

O knihe

Krásny linoryt z obálky prvej knihy edície 100%, Slnečnice v zástupe od Tomáša Klepocha nájdete na obálke knihy Moruša Iboje Wandall-Holm.

Limitovaná edícia originálnych linorytov bola vytlačená na kvalitnom japonskom knihárskom papieri Kawaloh 100g len v počte 30 kusov. Každý z nich je číslovaný a signovaný autorom na prednej strane.

Prečo práve slnečnice? To vie najlepšie samotný autor Tomáš Klepoch: "Slnečnica - otáča sa za slnkom - symbol vitálnosti, slnka a leta. A zrazu je koniec, z tých krásnych, veľkých a silných kvetov nezostane nič. Cyklus prírody je na konci - prichádza jeseň, zošúverené, vyschnuté, ohnuté hlavy slnečníc, podobne ako ľudia v koncentračnom tábore, čakajú na to posledné. A teraz im podrezáva krky, tak ako to robili aj väzenkyne samy medzi sebou. Pre mňa je to jedno z najzaujímavejších poznaní z knihy - že ľudia medzi sebou robili rovnejších medzi rovnými ešte aj v lágri."

Rozmery diela: 210 mm x 520 mm

Linoryt vám dodáme nezarámovaný v odolnom kartónovom tubuse.

O autorovi

Tomáš Klepoch

Tomáš Klepoch (*1981), je vizuálny umelec a pedagóg, vzdelanie získal na VŠVU v Bratislave. Vo svojej tvorbe sa venuje prevažne voľnej grafike, predovšetkým linorytu, drevorytu. Absolvoval viacero individuálnych i skupinových výstav, je spoluautorom autorskej knihy V znamení Pentódy ktorá získala ocenenie Nejkrásnejší české knihy roku 2018, cena Ministerstva kultury České republiky, Bibliofilie a autorské práce. Žije a tvorí v Bratislave.