• Limitovaný počet

Linoryt / Moruša

  • Limitovaný počet
Linoryt Tomáša Klepocha z obálky Moruše Iboje Wandall-Holm

predaj ukončený

49,99 € s DPH
Rok vydania: 2016
Počet strán: 1
Jazyk: Slovenčina
Väzba: mäkká / Paperback
ISBN: 1

O knihe

Krásny linoryt z obálky prvej knihy edície 100%! Slnečnice Tomáša Klepocha môžete mať na obálke knihy Moruša Iboje Wandall-Holm , ale rovnako môžu zdobiť aj váš interiér. Limitovaná edícia originálnych linorytov bola vytlačená na kvalitnom japonskom knihárskom papieri Kawaloh 100g len v počte 30 kusov. Každý z nich je číslovaný a signovaný autorom na prednej strane.
A prečo práve slnečnice? To vie najlepšie samotný autor Tomáš Klepoch: "Slnečnica - otáča sa za slnkom - symbol vitálnosti, slnka a leta. A zrazu je koniec, z tých krásnych, veľkých a silných kvetov nezostane nič. Cyklus prírody je na konci - prichádza jeseň, zošúverené, vyschnuté, ohnuté hlavy slnečníc, podobne ako ľudia v lágri, čakajú na to posledné. A teraz im podrezáva krky, tak ako to robili aj väzenkyne samy medzi sebou. Pre mňa je to jedno z najzaujímavejších poznaní z knihy - že ľudia medzi sebou robili rovnejších medzi rovnými ešte aj v lágri."

Rozmery diela: 210 mm x 520 mm

Linoryt vám dodáme nezarámovaný v odolnom kartónovom tubuse.

O autorovi

Tomáš Klepoch

Tomáš Klepoch (*1981), výtvarník, ilustrátor a pedagóg. Vyštudoval na bratislavskej VŠVU. Vo svojej tvorbe sa venuje prevažne figurálnej kresbe a voľnej grafickej tvorbe, predovšetkým linorytu, drevorytu a monotypii. Za sebou má viacero individuálnych i skupinových výstav. V roku 2011 sa stal držiteľom prestížneho ocenenia Zlaté jablko na Bienále ilustrácií Bratislava. Žije a tvorí v Bratislave.