• #vianoce

Depeše + Proti všetkým pravidlám

Depeše + Proti všetkým pravidlám
  • #vianoce

predaj ukončený

17,99 € s DPH 23,99 €
Rok vydania: 2019
Počet strán: 456
Jazyk: Slovenčina
Väzba: mäkká
ISBN: 33-44-55-22-111-2v1

O knihe

Objednajte si dve absyntovky, ktorým to spolu mimoriadne svedčí. Psychedelická vojnová reportáž z Vietnamu a silné memoáre mladej americkej reportérky. Dvojbalenie s výhodnou predpredajovou zľavou 25% len do 26. apríla.

Veľdielo vojnovej reportáže od spoluautora legendárnych hollywoodskych veľkofilmov Apokalypsa Francisa Forda Coppolu a Olovená vesta Stanleyho Kubricka. Nikto nikdy neopísal vietnamskú vojnu tak, ako americký reportér Michael Herr. Medzi rokmi 1967 a 1969 pracoval Michael Herr ako vojnový korešpondent časopisu Esquire. Žil s vojakmi na fronte, bol svedkom ich vojnového delíria, prežíval s nimi každý okamih. Po návrate do USA napísal Depeše – svoj reportérsky opus magnum.

„Odmalička mi hovorili, že som príliš živelná, príliš prudká, že je ma príliš,“ píše americká spisovateľka Ariel Levy vo svojich výnimočných memoároch s názvom Proti všetkým pravidlám.
Ako mladá žena sa rozhodla, že ak sa stane reportérkou, perfektne sa spoja jej schopnosti i všetky túžby. Presťahuje sa na Manhattan a roky strávi dobrodružným cestovaním po celom svete, aby pre slávny časopis The New Yorker písala portréty nezvyčajných ženských hrdiniek. Zažije však aj nepredstaviteľné sklamania, pre ktoré sa musí vzdať mnohých svojich ilúzií. Vo svojom autobiografickom románe zachytáva nielen vlastný život, ale aj našu komplikovanú a nejednoznačnú súčasnosť.

Obe knižky si môžete objednať v predpredaji aj samostatne.

Depeše

Proti všetkým pravidlám


O autorovi

Michael Herr

O autorovi

Ariel Levy